Звіт селищного голови
опубліковано 07 лютого 2024 року о 08:19

ЗВІТ

ЧЕРВОНОГРИГОРІВСЬКОГО СЕЛИЩНОГО ГОЛОВИ ПРОКОПЕНКА ОЛЕКСАНДРА АНАТОЛІЙОВИЧА 

ЗА ПІДСУМКАМИ РОБОТИ 2023 РОКУ


Шановна громадо!

Відповідно до положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», я, Червоногригорівський селищний голова, звітую про свою роботу та роботу виконавчих органів селищної ради за 2023-й рік. Надаю свій звіт цього року в електронному форматі, бо ми проживаємо на території, де на даний час збирати велику кількість людей ризиковано з міркувань безпеки. Але в мирний час, коли мешканцям громади нічого не загрожуватиме, такі звіти будуть наживо.

До вашої уваги надаю звіт за підсумками роботи 2023 року, який був наповнений подіями, викликами та досягненнями для нашої територіальної громади. Звіт голови селища створений з метою відкритості, прозорості та співпраці. Результати, які ми з вами досягли в минулому році, є свідченням нашого спільного розвитку та відданості нашим цілям і ідеалам.

Протягом останнього року наші населені пункти ще більше об'єднались, щоб вирішувати спільні проблеми, ставити нові цілі на майбутнє та забезпечувати краще майбутнє для всіх наших мешканців. У звіті ви знайдете аналіз ключових ініціатив, фінансовий огляд, а також огляд досягнень у сферах освіти, інфраструктури, спорту, соціального захисту та соціального розвитку. Враховуючи цю інформацію, ви побачите стрімку тенденцію розвитку та спроби досягти ще більших висот у майбутньому.

Додам, що все це безумовно спільні досягнення, які стали можливими завдяки нашій спільній праці та злагодженості. Я впевнений, що спільно ми зможемо пройти через будь-які випробування та подолати будь-які перешкоди на шляху до нашого спільного благополуччя.

Цього року, ми ще більше прикладемо зусиль до допомоги нашим Захисникам, шляхам повернення в усі населені пункти громади сталого питного та технічного водопостачання, забезпечимо безперебійну роботу критичної інфраструктури та підтримаємо незахищені категорії населення.

Кожен з вас своєю працею і підтримкою наближає таку бажану Перемогу і закінчення війни. Тому дивлячись на це, нашу громаду підтримують також і з боку вищих органів влади, благодійні фонди та організації не тільки з України, а і з всієї Європи.

Шановні земляки, одногромадці, дякую Вам всім за натхнення, мотивацію та всебічну підтримку. Ми єдині в бажанні розвивати нашу з вами громаду, зберігати і примножувати спільні надбання.

Хочеться додати, що з величезною шаною і вдячністю ми відносимось до Захисників та Захисниць, які боронять наш спокій та територіальну цілісність іноді ціною власного життя. Від імені всіх жителів громади схиляємо голову перед Героями які віддали життя за нашу з вами свободу та мирне життя. А наше першочергове завдання: забезпечувати стабільне життя в тилу і активно допомагати військовим, чим ми і продовжимо займатись в нинішньому 2024 році.

А тепер розглянемо детальніше у звіті, яким чином працювала громада протягом 2023 року.


ЗАХОДИ ПРОТИДІЇ ЗБРОЙНІЙ АГРЕСІЇ російської федерації ПРОТИ УКРАЇНИ


Наша громада безумовно стоїть на перших місцях серед інших рівних по можливостям підтримувати обороноздатність країни. Протягом двох років 2022-2023 ми допомагаємо захисникам протистояти ворогу.

Протягом 2023 року ми матеріально підтримували ЗСУ та інші військові формування. Відправляли в військові частини потужні дизельні генератори, старлінки, квадрокоптери та забезпечували інші потреби. Налагоджено волонтерський рух, працює величезний "швейний цех". Після закінчення війни ми зможемо детально розглянути, звітувати та згадати про всіх хто долучався, а зараз по зрозумілим обставинам всього не перерахуєш для обізнаності кожного.

Але всі ми стаємо свідками того, що дипломатичні та економічні зусилля не завжди призводять до бажаного результату. Про це свідчить близьке до цього часу сусідство з окупаційними військами як на території ЗАЕС так і Запорізької та Херсонської областей. Внаслідок цього ми маємо постійні обстріли та загрози для життя наших мешканців, тому зараз мають місце військові заходи для захисту наших територіальних інтересів. Ми розуміємо важливість співпраці з іншими державами та міжнародними організаціями для спільного протистояння агресії та забезпечення міжнародної безпеки та стабільності і докладаємо всіх зусиль, щоб збільшувати, нарощувати таку підтримку.


ПРОТЯГОМ 2023 року:


Проведено 12 пленарних засідань сесії селищної ради, на яких прийнято 233 рішення.

Проведено 24 засідання виконавчого комітету, на якому прийнято 544 рішення.

Проведено 12 спільних засідань постійних депутатських комісій селищної ради.

Видано 845 розпоряджень селищного голови.

Опрацьовано 4179 вхідної та 2737 вихідної кореспонденції.

Надійшло 2028 звернень громадян, а саме: 2016 звернень надійшло через приймальню, 7 звернень надійшло поштою, 5 – на особистому прийомі, з яких: 2015 питань – вирішено позитивно, 0 – відмовлено, 13 – дано роз’яснення. Переважна більшість питань стосується соціального захисту – 1960 звернень, праці і заробітної плати – 33 звернення, аграрної політики і земельних відносин – 14 звернень, житлової політики – 7 звернень, сімейної та гендерної політики, захисту прав дітей – 3 звернення, комунального господарства – 1 звернення.


БЮДЖЕТ


Враховуючи спад доходів за 2022 рік, в умовах триваючої збройної агресії РФ та незважаючи на податкові зміни за 2023 рік було забезпечено виконання планових показників. Збільшення власних доходів порівняно з показниками фактичних надходжень за 2022 рік склало 6 655,7 тис. грн або 112,9 %.

Протягом 2023 року, в умовах дії воєнного стану в Україні, своєчасно проводилось фінансування соціально-захищених видатків, здійснювався контроль балансу надходжень та витрат, стану виконання бюджету та фінансово-бюджетної дисципліни.

Обсяг доходів бюджету Червоногригорівської селищної територіальної громади за звітний рік склав 143 893,5 тис. грн, з яких:

  • податки і збори загального фонду бюджету – 58 068,6 тис. грн;

  • спеціального фонду – 14 074,7 тис. грн (в тому числі 13 760,3 тис. грн благодійних внесків та дарунків);

  • офіційні трансферти – 71 750,2 тис. грн.

Видатки бюджету селищної територіальної громади за звітний період 2023 року склали 138 934,2 тис. грн.


ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ


Не зважаючи, на активні бойові дії, земельні питання для громадян та підприємств територіальної громади завжди залишаються актуальними. Так, протягом 2023 року сесіями селищної ради було прийнято 73 рішення з питань земельних відносин.

Із загальної кількості рішень, тільки 15 рішень прийнято з приводу технічної інфраструктури. З метою ліквідації наслідків пов’язаних із знищенням Каховської гідроелектростанції»: держава, виконавчий комітет селищної ради, КП «Дніпро» Червоногригорівської селищної ради, КП «Лиман» Червоногригорівської селищної ради, ТОВ «Птахокомплекс «Дніпровський», АТ «Нікопольський завод феросплавів», ТОВ «Інтерпайп Ніко Тьюб» були вимушені приступити до реалізації проектів будівництва альтернативних джерел водопостачання (будівництва магістрального водогону, підвідних водогонів, тимчасового розміщення місць насосних станцій подачі питної та технічної води).

Завдяки тому, що з серпня 2023 року на території Червоногригорівської селищної територіальної громади запрацювали державні інформаційні ресурси, Червоногригорівською селищною радою було прийнято 29 рішень з передачі присадибних земельних ділянок у власність громадянам – власникам житлових будинків.

22 рішення прийнято з приводу оформлення, продовження та припинення права оренди земельних ділянок.

З метою збільшення надходжень до місцевого бюджету було прийнято 7 рішень з приводу затвердження технічних документацій з нормативної грошової оціни орендованих земельних ділянок.

Не зважаючи на важкі часи, продовжують забезпечувати безперебійну економічну підтримку місцевому бюджету територіальної громади 5 основних підприємств громади: ПП «Агрофірма «Славутич», ТОВ «Птахокомплекс «Дніпровський», ТОВ «Аграрне підприємство «Придніпровське», АТ «Придніпровська залізниця» та ПП «ОАЗІС».

В свою чергу, виконавчий комітет Червоногригорівської селищної ради протягом 2023 року, завдяки спільної кропіткої роботи, продовжував успішно відстоювати в судових інстанціях земельні ресурси громади та захищати інтереси потенційного економічного розвитку територіальної громади.


АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ


В Червоногригорівській селищній громаді працює Центр надання адміністративних послуг (далі - ЦНАП) з основним офісом в смт Червоногригорівка, з територіальним підрозділом в селі Придніпровське та віддаленим робочим місцем адміністратора в селі Дмитрівка. Через ЦНАП надається 208 різних адміністративних послуг.

Повномасштабне воєнне вторгнення російської федерації на територію України внесло суттєві зміни й в процес надання адміністративних послуг. Основним напрямком діяльності роботи ЦНАП стало надання адміністративних послуг соціального характеру та захист прав громадян вимушено переміщених до нашої громади, а саме: за 2023 рік взято на облік та видано 1432 довідки внутрішньо переміщеним особам, прийнято 1146 заяв з надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Оформлено 469 державних соціальних допомог (при народженні дитини, малозабезпеченим та багатодітним сім’ям, одиноким матерям тощо), прийнято 218 заяв на оформлення субсидій та 49 заяв на пільги.

З травня 2023 року запроваджено надання комплексної послуги «Я – ветеран», в рамках якої надано 52 послуги соціального характеру нашим Захисникам та членам сім’ї загиблих.

У 2023 році було поновлено роботу Реєстру територіальної громади та надано 364 послуги з реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання громадян, видано 1257 витягів з Реєстру.

Здійснено 169 державних реєстрацій актів цивільного стану: зареєстровано 14 шлюбів та 155 смертей.

Державним реєстратором прийнято 965 заяв для здійснення реєстрації нерухомого майна, надходження за ці послуги склали 117,9 тис. грн. Всього за платні адміністративні послуги надходження до місцевого бюджету склали 150,0 тис. грн.

На порталі ДІЯ сформовано 462 повідомлення про пошкоджене та знищене майно.

Для охоплення адміністративними послугами маломобільних груп населення та осіб з інвалідністю у липні 2023 року, завдяки співпраці з Проєктом «PROSTO», ЦНАП Червоногригорівської громади отримав мобільну валізу та додатково комп’ютерну техніку.


СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ


В умовах війни особливого значення набувають питання покращення добробуту та підтримки населення, яке проживає в зоні бойових дій. Вирішення цих завдань можливе при реалізації політики соціального захисту і соціального забезпечення на державному та місцевому рівнях, тому одним із пріоритетних напрямів соціальної політики територіальної громади є запровадження ефективних програм соціального захисту населення і, найперше, соціального захисту кожної окремої людини.

Соціальний захист сьогодні є основним завданням соціальної політики, яка ставить за мету забезпечення прав і гарантій людини стосовно рівня і якості життя. Об’єкти соціального захисту – це особа, сім’я та їх добробут.

Військовий стан та збройна агресія Російської Федерації, інфляційні процеси призвели до збільшення вартості продуктів харчування, медикаментів при одночасному зменшенні реального доходу сімей, є причиною скрутного матеріального становища багатьох мешканців громади, наслідки яких вони не можуть подолати самостійно. Вжиті державою заходи щодо підвищення та стабільного пенсійного забезпечення окремих категорій населення не покривають необхідних додаткових витрат пенсіонерів на харчування, медикаменти та оплату житлово-комунальних послуг тощо.

Ефективний соціальний захист – це не лише гарантовані державою соціальне забезпечення (пенсії, виплати, доплати) і створена мережа надання соціальних послуг, а й комплекс заходів, що здійснюються на місцевому рівні за рахунок коштів місцевого бюджету шляхом надання додаткових гарантій соціального захисту мешканцям Червоногригорівської громади, залучення до співпраці благодійні та громадські організації.

В Червоногригорівській громаді мешкає 11796 громадян, з яких 3252 пенсіонери. Пільгові категорії громадян:

  • учасники ВВ війни – 1;

  • учасники бойових дій – 229, з них за період 2022-23 р.р. – 20;

  • учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 46;

  • особи з інвалідністю – 273, з них 4 особи з інвалідністю внаслідок війни І, ІІ та ІІІ групи, 3 особи, які визнані судом недієздатними і на сьогодні мешкають в громаді;

  • діти учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 2;

  • діти з інвалідністю – 49;

  • багатодітні сім’ї – 137, загальна кількість дітей в сім’ях – 489;

  • внутрішньо переміщені особи – 2857 осіб, з них: діти – 666, особи з інвалідністю 1, 2, 3 групи – 118 осіб, пенсіонери – 798, багатодітні сім’ї – 30 сімей.

На кінець звітного періоду кількість загиблих від агресії Російської Федерації цивільних громадян становить 10 осіб, поранених – 15. Захищаючи суверенітет та територіальну цілісність України, в тому числі за участі в АТО/ООС вже на сьогодні загинуло 17 військовослужбовців, мешканців нашої громади (в 2022-23 р.р. – 14). Тому, в цих умовах, є необхідність у наданні додаткових соціальних гарантій учасникам антитерористичної операції/операції об’єднаних сил ЗСУ, військовослужбовцям, які брали участь в воєнних діях, членам їх сімей та членам сімей загиблих військовослужбовців.

Для реалізації та захисту прав мешканців громади щодо отримання державної допомоги та допомоги на місцевому рівні, відділом соціального захисту та старостами старостинських округів складаються акти матеріально-побутових умов проживання. Так, загалом за звітний період складено 122 акти, для отримання жителями громади різних видів виплат та допомог з державного, обласного та місцевого бюджету, з них 6 актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства/фактичного місця проживання особи для подальшого подання документів на оформлення субсидії/пільг, в тому числі в Дмитрівському старостаті – 28, Придніпровському старостаті – 24.

Спеціалістами відділу надаються консультації щодо збору та оформлення документів на отримання разової матеріальної допомоги, що фінансується з місцевого бюджету, відповідно до рішення Червоногригорівської селищної ради від 22 грудня 2020 року № 73-01/VIII (зі змінами). В 2023 році до виконавчого комітету селищної ради надійшло 289 звернень від громадян, надано допомоги на загальну суму 1126,5 тис. гривень. Чотирьом сім’ям учасників бойових дій, які загинули внаслідок війни, пов’язаної з військовою агресією Російської федерації, надана грошова допомога з місцевого бюджету на загальну суму 120,0 тис. грн. Шість військовослужбовців, які призвані на військову службу за призовом – мешканцям громади, які потребують проведення операцій та довготривалого лікування надано матеріальну допомогу на загальну суму 60,0 тис. грн.

Новим напрямком роботи в сфері соціального захисту в громаді стала передача повноважень щодо призначення та нарахування виплати компенсації за надання соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі відповідно до Постанови КМУ № 859 від 23.09.2020 року від управління соціального захисту населення РВА до виконавчого комітету Червоногригорівської селищної ради. З 01 квітня поточного року прийом, повноваження з призначення та виплата таких компенсацій покладено на органи місцевого самоврядування. До Червоногригорівської територіальної громади від управління передано 4 діючі справи на виплату компенсації, 2 справи – для подальшого доопрацювання (неповний пакет документів). Прийом заяв від надавачів соціальних послуг та отримувачів здійснюється адміністраторами відділу «Центр надання адміністративних послуг». З 01 квітня до виконавчого комітету надійшло 9 заяв від фізичних осіб про згоду надання соціальних послуг на непрофесійній основі та призначення компенсації, з яких: 3 – відмова, 3 – залишились без розгляду за заявою надавача послуг, по 3 призначено компенсацію. Проведено 9 обстежень щодо встановлення факту догляду та визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг. Для підтримки надавачів соціальних послуг та розвитку послуг на території громади в 2023 році з місцевого бюджету виплачено компенсацій фізичним особам, які надають соціальні послуги на непрофесійній основі на загальну суму 113,1 тис. грн.

Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та з нагоди Міжнародного дня пам’яті Чорнобиля, 9 учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС 1 категорії з місцевого бюджету надано разову матеріальну грошову допомогу у розмірі 3,0 тис. грн кожному.

З метою підтримки вразливих верств населення, а саме сім’ї, де виховуються діти з інвалідністю до Міжнародного дня осіб з інвалідністю – 29 сімей отримали разову матеріальну грошову допомогу на загальну суму 31,0 тис. грн.

Взагалі війна змінила плани на розвиток. Із початком повномасштабного вторгнення Червоногригорівська територіальна громада прийняла близько трьох тисяч переміщених осіб і цим людям необхідно було допомогти в першу чергу. З перших днів російської агресії в громаду приїхали внутрішньо переміщені особи з Миколаївської, Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської, Запорізької та Дніпропетровської областей. Станом на 31.12.2023 року загальна кількість внутрішньо переміщених осіб в громаді становить 2857 осіб, з них смт Червоногригорівка – 628, Дмитрівський старостат – 1562, Придніпровський старостат – 667. За регіонами, з яких виїхали особи, це 90% особи, які перемістились в межах Дніпропетровської області. Але, ці люди протягом року залишаються в пріоритеті щодо надання їм допомоги. Всі без винятку сім’ї за їх потреби до липня поточного року отримували допомогу продуктами харчування, засобами гігієни, товарами побутового вжитку та інше.

Вже рік наша громада знаходиться під постійними обстрілами, пошкоджено понад 1200 приватних будинків. Власники будинків отримали допомогу будівельними матеріалами за рахунок придбаних будматеріалів з місцевого бюджету, а також надходження від благодійних та громадських організацій. Крім того, з метою підтримки та надання допомоги власникам пошкоджених будинків, мешканцям громади надається разова матеріальна грошова допомога. В 2023 році за отриманням такої допомоги звернулось 204 особи, надано фінансову допомогу з місцевого бюджету на загальну суму 757,5 тис. грн.

Для забезпечення всіх потреб населення громади місцева влада активно співпрацює з благодійними фондами, громадськими та релігійними організаціями. Протягом 2023 року Червоногригорівська селищна рада працювала, як великий центр в плані гуманітарної допомоги. Весь цей час, механізм видачі працював відмінно, заповнюючи можливі прогалини, та поліпшуючи організацію.

Завдяки вчасному і регулярному інформуванню жителі мають змогу отримати належну їм допомогу. Також, при доставці гуманітарної допомоги йде прискіпливий облік того, що надано і того, що видане, це все відображається в електронних реєстрах і додатково в паперових відомостях. Для зручностей в організації отримання гуманітарної допомоги в громаді, розпорядженням селищного голови від 20.02.2023 року № 12 визначено 6 пунктів видачі гуманітарної допомоги. Також, рішенням виконавчого комітету від 27.02.2023 року № 146 створено комісію при виконкомі щодо розподілу гуманітарної допомоги населенню територіальної громади, у тому числі внутрішньо переміщеним особам.

Наша громада співпрацює з організацією World Central Kitchen, яка з жовтня 2022 року забезпечує внутрішньо переміщених осіб, громадян найбільш вразливих категорій: осіб з інвалідністю, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, малозабезпечених сімей, осіб які опинилися в складних життєвих умовах, а також громадян, майно яких постраждало від обстрілів – щомісячно гуманітарними продовольчими наборами. В 2023 році цією допомогою охоплено 3136 сімей нашої громади, включаючи й ВПО.

Громада активно співпрацює з благодійною платформою «СпівДія», яка за рік плідної роботи надала: 53 350 шт. продовольчих наборів, 91 000 шт. хліба, 55 899 шт. консерв, 872 уп. дитячого харчування, що дало можливість забезпечити кожного жителя громади товарами першої необхідності.

Також, потужну допомогу для мешканців Червоногригорівської селищної територіальної громади надала Нікопольська районна військова адміністрація, на чолі з головою РВА Євгеном Євтушенко. Для мешканців громади та ВПО передано продукти харчування, котрі були сформовані в продовольчі набори, які за погодженням з військовою адміністрацією роздані особам пенсійного віку громади, від 65 років і більше. Також, цю допомогу було надано пільговим категоріям громадян та тим, хто найбільш її потребував за їх запитом. Всього таких наборів роздано 2500 штук: 1340 – смт Червоногригорівка, 900 – Придніпровський старостинський округ, 260 – Дмитрівський старостинський округ. Також, від Нікопольської РВА в лютому 2023 року надійшло 4,8 тон м’яса курей, які були роздані понад як 1600 мешканцям нашої громади.

Після підриву Каховської ГЕС нагальною стала потреба в питній воді, завдяки плідній співпраці виконкому з благодійними організаціями та фондами в липні 2023 року до громади приїхали вантажі гуманітарного конвою від ООН, а це 416 гігієнічних наборів, 700 каністр, 2808 пл. бутильованої води, 456 уп. дитячих та 240 уп. дорослих підгузок, ця допомога була роздана особам, які потребують цього найбільше.

Впродовж 2023 року в Червоногригорівську селищну територіальну громаду надійшла гуманітарна допомога від таких організацій:

- Благодійна організація «БФ Глобал Емпавермент Мішн ЮА» -продовольчі набори 4 896 шт. та 33 696 пл. бутильованої води;

- Представництво «Проджект хоуп – зе піпл хелс фаундейшн інк в Україні» надало 43 680 пл. бутильованої води;

- Платформа «Kerk in Actie» люб’язно надала 3 682 каністри, яких потребували люди нашої громади;

- Міжнародна організація «Червоний хрест» надала 7 809 наборів гігієни, які змогли отримати усі жителі громади.

Великий обсяг допомоги надано в громаду від гуманітарної місії «Проліска». Детально: надано 956 непродовольчих наборів (матрац, рушник, подушка, білизна), 240 наборів гігієни, а також посуд, сонячні лампи, термоси та каністри, для домогосподарств, які постраждали від ворожих обстрілів.

Наприкінці року до нашої громади завітала Благодійна організація «БФ Янголи спасіння», яка надала 1004 набори дитячого одягу і ковдр, а також 704 набори гігієни та провели на території Дмитрівського старостинського округу психологічні заняття з дітьми. Громадська організація «Сонце UA» спільно з «Mercy Corps Ukraine» надали 422 продовольчих набори, 302 гігієнічні набори для домогосподарств, що постраждали від артобстрілу та 94 гігієнічні набори для сімей з дітьми до 3-х років. Данська рада у справах біженців підтримала осіб похилого віку та надала 262 гігієнічні набори.

В 2023 році 2623 особи зареєструвалися на отримання фінансової допомоги від УВКБ ООН за підтримки БФ «БО Право на захист», мобільний пункт реєстрації якого працював в с. Дмитрівка. Також, 80 мешканців громади віком 60 років і старше та багатодітні родини зареєструвалися на грошову допомогу від продовольчої та сільськогосподарської організації ФАО, на відбудову приміщень для утримання худоби та на придбання кормів.

Всього за 2023 рік в Червоногригорівській селищній ТГ видано:

- 82 937 продовольчих наборів;

- 10 272 гігієнічних набори;

- 751 216,6 л /751, 2126 т бутильованої води.


ЗАХИСТ ПРАВ ДІТЕЙ-СИРІТ ТА ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ


Захист прав дітей, зокрема забезпечення виховання дитини у сімейному оточенні, надання своєчасної психологічної підтримки та профілактика дитячої бездоглядності – пріоритетні напрямки діяльності служби у справах дітей.

В службі у справах дітей Червоногригорівської селищної ради на кінець 2023 року, на первинному обліку перебуває – 41 дитина із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 28 дітей виховуються в сім’ях опікунів/піклувальників, 9 дітей проживають в будинках сімейного типу та прийомних сім’ях Нікопольського району, 2 дитини на повному державному утриманні, 2 дітей, які перебували в соціально-реабілітаційному центрі «Теплий дім» у місті Марганці, були евакуйовані за кордон до Республіки Туреччина. Також, на території селищної ради проживає 11 сімей опікунів, піклувальників, які прибули з іншої території в яких виховується 16 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Протягом 2023 року відносно 4 дітей із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування припинено піклування у зв’язку з досягненням повноліття, та яким було надано виконком селищної ради одноразову грошову допомогу по досягненню 18 річчя на загальну суму – 7 240 грн.

Протягом 2023 року 6 дітей залишилися без батьківського піклування та набули статусу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Всі діти влаштовані в сімейні форми виховання.

Також, спеціалістами служби у справах дітей селищної ради постійно проводиться робота з родинами, де є безпосередня загроза соціального сирітства, таких родин – 6. Найбільш ефективними заходами попередження дитячої бездоглядності, будь-яких проявів жорстокого поводження з дітьми, є проведення профілактичних рейдів «Діти вулиці» за 2023 рік було проведено – 40, з них: 36 колегіально (з представниками соціальної служби, поліції або медичними працівниками).

З метою обстеження умов проживання дітей в сім’ях, які опинились у складних життєвих обставинах, виявлення сімей, де батьки не виконують належним чином батьківських обов’язків. В ході проведення рейдів батькам надається інформація про їх права та обов’язки щодо виховання дітей, забезпечення належних умов для їхнього проживання, навчання, фізичного та морального розвитку, проводиться роз’яснювальна робота щодо відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків. На 2 родини подано клопотання про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 184 КУпАП. За 2023 рік було влаштовано 1 дитину, позбавлену батьківського піклування до комунального підприємства «Криворізький центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям» Дніпропетровської обласної ради».

Статус «Дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів» встановлено 113 дітям.

Служба у справах дітей Червоногригорівської селищної ради впродовж 2023 року приймала участь в 17-ти судових засіданнях для захисту прав та законних інтересів дітей, в яких орган опіки та піклування був позивачем, відповідачем, а також залучений до участі, як третя особа, а саме:

  • визначення факту народження дитини;

  • щодо поновлення у батьківських правах;

  • щодо позбавлення батьківських прав;

  • щодо участі батька/матері у вихованні дитини;

  • щодо визначення місця проживання дитини.


ПІДТРИМКА СІМЇ, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ


З початку 2023 року до комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Червоногригорівської селищної ради надійшло 230 повідомлень щодо осіб/сімей, які мають потребу у наданні соціальних послуг.

На період воєнного стану соціальну послугу «Догляд вдома» було надано 10 особам похилого віку, а також було прийнято на постійній основі 8 осіб похилого віку.

Протягом 2023 року Центром взято 18 осіб на обслуговування надання соціальної послуги «Догляд вдома» з них:

- 8 осіб похилого віку на постійній основі, які за віком та станом здоров’я не здатні до самообслуговування та не мають рідних працездатного віку, які повинні здійснювати за ними догляд;

- 10 осіб похилого віку на період воєнного стану.

На кінець звітного року соціальна послуга «Догляд вдома» надається 80 особам похилого віку, непрацездатним громадянам, яких обслуговують 9 соціальних робітників. Відвідування здійснюється соціальними робітниками від двох до трьох разів на тиждень, залежно від індивідуальних потреб осіб.

Соціальною послугою «Соціальний супровід» було охоплено 8 родин, соціальною послугою «Консультування» – 2 родини.

КУ «Центр надання соціальних послуг» Червоногригорівської селищної ради для 72 родин з числа ВПО та 1-єї особи похилого віку було надано соціальні послуги різного напрямку.

28 родин отримували соціальні послуги, як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Проведено контроль за цільовим використанням коштів при народженні дитини – 7 родин.

Складено 53 акти обстеження житлово-побутових умов проживання неповнолітньої дитини та 152 акти оцінки потреб осіб/сімей.

Спільно зі службою у справах дітей Червоногригорівської селищної ради було відвідано 22 сім’ї, в яких знаходяться діти під опікою, а також з метою здійснення оцінки потреб сім’ї/особи для надання статусу постраждалої дитини внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів було відвідано 95 сімей.

Фахівцем із соціальної роботи та соціальними працівниками центру та іншими суб’єктами соціальної роботи вирішувалися питання надання комплексної допомоги у подоланні життєвих проблем.


ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО


Протягом 2023 року, враховуючи, що більшість населених пунктів громади віднесені до територій, на яких ведуться бойові дії, комунальні підприємства селищної ради продовжували виконувати необхідні функції і завдання відповідно до покладених повноважень.

Виконавчим комітетом селищної ради у співпраці з підрядними організаціями виконано поточні ремонти дорожнього покриття в населених пунктах на загальну суму – 3 107,177 тис. грн.

На заходи з благоустрою населених пунктів з бюджету селищної ради витрачено 3 264,257 тис. грн.

Для покращення умов життєдіяльності та забезпечення якісною питною водою жителів громади було розпочато реалізацію проєкту будівництва підвідного водогону від магістрального водогону «Карачунівське водосховище – Кривий ріг – Південне водосховище, Марганець – Нікополь, Хортиця (ДВС2) – Томаківка» до насосної станції питної води за адресою: с. Придніпровське, вул. Польова, 56а, Нікопольського району, Дніпропетровської області».

Впродовж 2023 року вживалися заходи щодо фіксації пошкоджень шляхом складання актів, які затверджуються комісією з обстеження пошкоджень внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій, або терористичних актів. Мешканцям громади надавались будівельні матеріали для часткового відновлення майна, яке було пошкоджене внаслідок обстрілів. В цьому напрямку Червоногригорівська селищна рада активно співпрацює з Гуманітарною місією «Проліска», Данською радою у справах біженців, Чеською неурядовою організацією «Людина в біді», БФ «Пісні народжені в АТО» та Solidarites Ukraine, які надають будівельні набори для відбудови пошкоджених та зруйнованих домогосподарств.

Громадська організація «Небо України» за підтримки Нікопольської РВА надала мешканцям громади 200 твердопаливних печей та паливної деревини до них. За умовами організації печі були надані особам, які постраждали від збройної агресії рф.


Комунальне підприємство «Дніпро» Червоногригорівської селищної ради


Після підриву Каховської ГЕС проведені роботи з монтажу тимчасової насосної станції для забору води з річки Ревун, а саме: придбано вакуумний насос – 174 260,00 грн, придбано два насосних агрегати на рамі із електродвигуном – 413 000,00 грн.

Для здійснення термінового постачання технічної води жителям селища Кам’янське виконано послуги по електромонтажним роботам зі встановлення насосного обладнання на суму – 120 796,82 грн.

Виконано послуги по заходам з усунення аварій на питному водогоні – 115 849,59 грн, послуги по електромонтажним роботам зі встановлення електричного обладнання – 377 336,77 грн, послуги по заходам з утримання в належному стані зовнішніх мереж водопостачання, а саме поточний ремонт водогону – 2 288 862,13 грн.

Також, були придбані труби – 3 373 516,8 грн, ПММ – 62 920,00 грн. Комунальним підприємством було придбано колісний ковшовий екскаватор-навантажувач – 3 121 936,00 грн.

Здійснено встановлення та підключення дизель-генератора на насосній станції на суму 101 278,58 грн.

Виконано регламентні роботи на об’єктах та обладнанні.

Виконано ревізію, ремонт та заміну запірної арматури, водопровідних колодязів. Здійснено заміну ділянок водопровідних мереж. Відповідно до технологічного регламенту підприємства було здійснено чистку, мийку та знезараження камер реакцій та мереж.

Протягом зимового періоду комунальним підприємством було здійснено посипку доріг комунальної власності населених пунктів селищної ради протиожеледною сумішшю.

Протягом поточного року від благодійних організацій комунальне підприємство отримало обладнання та матеріалів, необхідних для виконання покладених повноважень на суму 7 288 219,00 грн.


Комунальне підприємство «Лиман» Червоногригорівської селищної ради


Після підриву Каховської ГЕС терміново проведені роботи з монтажу тимчасової насосної станції для забору води з річки Ревун на суму 395 554,93 грн. Проведено поточні ремонти технічних водомереж, а саме: заміна труб на суму 177 360,00 грн. Для стабільної роботи підприємства придбано насосні агрегати на рамі з електродвигунами 2 шт. на суму 167 098,40 грн. Встановлено та підключено дизельний генератор 83 140,35 грн. Для роботи генератора придбано ПММ на суму 20 000,00 грн.

На утримання в належному стані внутрішніх та зовнішніх мереж водопостачання, проведення поточних ремонтів по вулицям Партизанська, Лесі Українки, Зелена, Княжа в смт Червоногригорівка було витрачено 953 007, 52 грн.

Комунальне підприємство придбало спеціалізований автомобіль самоскид для вивезення сміття вартістю 195 003,81 грн.

Також, виконано ревізію, ремонт та заміну запірної арматури пожежних гідрантів, водопровідних колодязів.


Комунальне підприємство «ЕКО-СЕРВІС» Червоногригорівської селищної ради


Комунальне підприємство здійснює збір та вивіз твердих побутових відходів з населених пунктів селищної ради на полігон ТПВ. Також, виконуються роботи по утриманню території багатоповерхової забудови селища Кам’янське в належному санітарному стані.

Протягом 2023 року підприємством зібрано та перевезено на полігон 4 615 м3 ТПВ, що складає 1 005 т.

Послугою комунального підприємства охоплено 93% населення.

У комунальному підприємстві в наявності два автомобіля, один з яких спеціалізований. Сміттєвоз ГАЗ 3309-354 (2011 р.в.) та МАЗ ТК М-4371-СС (2020 р.в.). Ремонт транспортних засобів за 2023 рік витрачено – 35 500,00 грн.

Зношеність автотранспорту складає 70 %. Автомобілі також використовуються для перевезень наданих благодійними організаціями будівельних матеріалів, продуктових наборів та розчищення від снігу доріг комунальної власності селищної ради.

Площа територій закріплених за комунальним підприємством для утримання в належному стані складає 7,2 га.

У 2023 році комунальним підприємством витрачено:

- на поточний ремонт зовнішніх мереж водовідведення будинку № 21 – 14 989,43 грн;

- обслуговування та утримання мереж газопостачання – 45 523,20 грн;

- поточний ремонт покрівлі будинків №№ 1, 2, 20, 21 – 1 000 049,00 грн.

За 2023 рік проводилися поточні ремонти по обслуговуванню багатоквартирних будинків та прилеглої території. Вивіз ТПВ проводиться безперебійно згідно графіку.


ЗАХОДИ З ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

З метою запобігання виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, зменшення збитків і втрат у разі їх виникнення, ефективної ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на території Червоногригорівської селищної громади у 2023 році були проведені наступні заходи:

1. Згідно Програми розвитку цивільного захисту населення Червоногригорівської громади на 2020-2024 роки та з метою підняття рівня цивільного захисту населення, зокрема створення та підтримання у постійній готовності фінансових та матеріальних резервів, утримання захисних споруд цивільного захисту у належному стані з метою запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків на території громади, забезпечення населення і працівників формувань та спеціалізованих служб цивільного захисту засобами радіаційного і хімічного захисту з місцевого бюджету було виділено та освоєно 2 437,90 тис. грн.

2. Згідно Цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення пожежної безпеки, а також ліквідація наслідків тривалої, широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України на території Червоногригорівської селищної територіальної громади на 2021-2025 роки та з метою підняття рівня цивільного захисту населення, зокрема: створення належних умов функціонування державного пожежно-рятувального загону, забезпечення належного рівня цивільного захисту об’єктів усіх форм власності громади, а також забезпечення системи постійної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення з питань пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності з місцевого бюджету було виділено та освоєно 50 тис. грн.

3. На території громади було зареєстровано 46 надзвичайних ситуацій воєнного характеру – місцевого рівня (обстріли, руйнування водогону тощо) по ліквідації яких були прийняті відповідні дії.

4. У 2023 році було проведено 42 засідання селищної комісії з питань ТЕБ та НС, на яких були розглянуті питання відповідно Плану роботи комісії на 2023 рік та пов’язаними з виконанням Плану основних заходів виконавчого комітету Червоногригорівської селищної ради щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені та паводків у 2023 році, з запобіганням виникненню надзвичайної ситуації в наслідок зниження рівня води в акваторії Каховського водосховища, з підготовкою до дій у разі порушення водопостачання, запобігання пожеж та оперативного на них реагування, з станом утримання фонду захисних споруд цивільного захисту на території Червоногригорівської громади, задіяння сил і засобів цивільного захисту для організації проведення необхідних заходів.

Також, були прийняті необхідні рішення по найважливішим заходам з питань цивільного захисту (далі – ЦЗ) щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів і сільгоспугідь, запобігання виникненню пожеж у пожежонебезпечний період; заходів із безпеки життєдіяльності здобувачів освіти; запобігання та реагування на надзвичайні ситуації (події) під час осінньо-зимового періоду.

5. На території громади розташовано 6 одиниць захисних споруд цивільного захисту. Всі захисні споруди знаходяться у підготовленому стані і використовуються за призначенням.

6. Також, з метою забезпечення місцевої пожежної охорони, враховуючи висновки постійної депутатської комісії, селищною радою на території Червоногригорівської селищної ради було створено комунальний заклад «Пожежно-рятувальний підрозділ для забезпечення місцевої пожежної охорони» Червоногригорівської селищної ради.

7. З метою подальшого забезпечення реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення, попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій селищною радою було створено відділ цивільного захисту населення, надзвичайних ситуацій, охорони праці, мобілізаційної та оборонної роботи виконавчого комітету Червоногригорівської селищної ради.

8. Органи управління та сили ЦЗ громади приймали участь у підготовці та проведенні спеціального об’єктового навчання в комунальному підприємстві «ЕКО-СЕРВІС» Червоногригорівської селищної ради за темою: «Дії керівного складу та працюючого персоналу при виникненні пожеж», приймали участь у спільному штабному навчанні з органами управління та силами ланки Нікопольського району територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Дніпропетровської області у Марганецькій, Нікопольській міській, Червоногригорівській селищній, Мирівській, Покровській сільській територіальних громадах за темою: «Дії органів управління та сил ланки Нікопольського району територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Дніпропетровської області у Марганецькій, Нікопольській міській, Червоногригорівській селищній, Мирівській, Покровській сільській територіальних громадах при виконанні завдань під час весняного льодоходу та повені», приймали участь у регіональному штабному тренуванні з органами управління територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Дніпропетровської області, її ланок та субланок за темою: «Організація спільних міжвідомчих дій під час виконання заходів з попередження виникнення і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з ускладненням погодних умов в осінньо-зимовий період 2023/2024 року у воєнний час», у організації підготовки та проведенні командно-штабного навчання з підприємствами водопостачання Червоногригорівської селищної ради (КП «Лиман» та КП «Дніпро») за темою: «Використання систем очищення води на підприємствах водопостачання громади для запобігання, ліквідації надзвичайної ситуації та її наслідків в осінньо-зимовий період під час воєнного стану», приймали участь у спільному двоступеневому штабному тренуванні з евакуаційними органами регіонального та місцевого рівнів за темою: «Організація управління виконанням евакуаційних заходів у разі виникнення радіаційної аварії на ВП: «Запорізька АЕС» з практичним опрацюванням питань щодо збору, відправки, санітарної обробки, обліку, прийому та розподілу евакуйованого населення».

9. Забезпечення заходів щодо попередження НС та захисту населення проводились згідно з Планом основних заходів з ЦЗ.

Забезпечення заходів з забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення проводяться згідно рішень Дніпропетровської регіональної та Червоногригорівської селищної комісій з питань ТЕБ і НС та заходів по попередженню захворюваності грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями населення на період епідемічного сезону на території Червоногригорівської селищної територіальної громади.

Забезпечення заходів з пропуску льодоходу, повені та паводків проводилося згідно відповідного плану.

Забезпечення заходів з протидії пожежам проводились згідно окремого Плану заходів з протидії пожежам та Плану заходів щодо запобігання виникненню НС та пожежної безпеки в осінньо-зимовий період.

Забезпечення заходів з інформаційної роботи щодо пожеж проводилося згідно Календарного плану проведення інформаційної роботи з посилення відповідальності за самовільне випалювання рослинності або її залишків.

Розроблено та виконується План основних заходів із безпеки життєдіяльності здобувачів освіти.

Виконком селищної ради, органи управління та сили ЦЗ працюють в умовах особливого періоду. Червоногригорівська громада входить до території бойових дій.

10. У громаді створено матеріальний резерв для запобігання та ліквідації наслідків НС. Накопичення запасів матеріального резерву місцевого рівня для запобігання виникненню і ліквідації наслідків можливих НС велося згідно з затвердженою номенклатурою. У 2023 році матеріали витрачались на ліквідацію наслідків НС. Матеріали на ліквідацію наслідків НС закуповувалися і використовувалися за необхідністю та згідно фінансових можливостей.

11. Системи раннього виявлення загрози виникнення НС встановлені у всіх навчальних закладах громади та вчасно обслуговуються.

12. Здійснення комплексу заходів щодо протипожежного захисту лісів і сільгоспугідь у весняно-літній період, проводилися відповідно комплексного затвердженого плану.

13. Підготовка керівного складу органів управління та населення у сфері ЦЗ проводилася на територіальних навчально-методичних курсах.


ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я


Населення громади отримує послуги з медичного обслуговування на первинному рівні структурними підрозділами КНП «Нікопольський районний центр ПМСД», а саме Червоногригорівською амбулаторією ПМСД, Придніпровською амбулаторією ПМСД, Кам’янською амбулаторією ПМСД, Дмитрівським, Борисівським та Привільнянським ФП.

КНП «НРЦ ПМСД укладено договір з Національною службою здоров’я України про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій від 16.01.2023 року № 0000-А576-М000 (строк дії договору до 31.12.2023 року.)

Всі амбулаторії оснащені комп’ютерним обладнанням з операційною системою та доступом до мережі Інтернет. Завдяки цьому, в 2023 році лікарі з надання ПМД виписують електронні рецепти в рамках програми «Доступні ліки» для забезпечення населення лікарськими засобами.

Крім того, лікарі з надання ПМД КНП «Нікопольський районний центр ПМСД» створюють електронні направлення до лікарів вторинного та третинного рівнів надання медичної допомоги.

На території Червоногригорівської селищної громади працював пересувний флюорограф МЦ «Імпульс» за електронними направленнями від сімейних лікарів для задекларованого населення.

Протягом 2023 року зроблено поточний (аварійний) ремонт покрівлі Дмитрівського фельдшерського пункту.

Безкоштовними медикаментами забезпечено учасників АТО, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю.


ОСВІТА


До мережі закладів освіти Червоногригорівської селищної територіальної громади належить 5 закладів загальної середньої освіти та 4 дошкільної, 1 заклад позашкільної освіти – комунальний заклад «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа Червоногригорівської селищної ради» Нікопольського району Дніпропетровської області. У зв’язку з тим, що громада відноситься до зони активних бойових дій з 2022 року, навчально-виховний процес в закладах освіти здійснюється за дистанційною формою навчання.

На початок 2023-2024 навчального року в закладах загальної середньої освіти сформовано 67 класів, в яких навчається – 1119 здобувачів освіти. Серед них – 20 інклюзивних класів, які налічують 27 учнів. Серед здобувачів освіти є частина таких, що знаходяться за межами України, а саме: 181 учень. Також, заклади освіти навчають внутрішньо переміщених осіб 11 учнів. Серед соціально вразливих категорій: діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування – 12 учнів; діти з малозабезпечених сімей – 13 учнів; з багатодітних сімей – 171 учень; діти учасників ООС, УБД – 86 учнів; діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів – 29 учнів.

У закладах дошкільної освіти функціонує 16 груп, в яких здобувають дошкільну освіту 302 дитини, з них 6 груп інклюзивних, які налічують 7 дітей. Продовжують перебувати на території Червоногригорівської селищної ради – 207 вихованців, ВПО – 4 вихованці. Кількість дітей, які належать до пільгових категорій, а саме:

- діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування – 3;

- з малозабезпечених сімей – 8;

- з багатодітних сімей – 23;

- діти з інвалідністю – 2;

- діти учасників ООС, УБД – 7;

- діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів – 26.

Завдяки безкоштовним путівкам Дніпропетровської обласної державної адміністрації на оздоровлення дітей соціально вразливих груп населення серед здобувачів освіти громади мали змогу оздоровитися діти двох родин – 2 дітей з малозабезпеченої/багатодітної родини та 3 дітей під опікою/багатодітна родина.

Протягом 2023 року за кошти обласного бюджету та в якості гуманітарної допомоги заклади загальної середньої освіти отримали 2 741 підручник для 5, 6 класів. Для організації навчального процесу за дистанційною формою від численних громадських організацій, за підтримки першої леді Олени Зеленської, Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Департаменту освіти і науки у Дніпропетровській області отримано: 11 планшетів, 117 ноутбуків, хромбуків та 3 веб камери і 5 роутерів з обладнанням для укриттів закладів загальної середньої совіти. Також, Придніпровський ліцей Червоногригорівської селищної ради та комунальний заклад «Придніпровський ЗДО (ясла-садок) «Теремок» Червоногригорівської селищної ради отримали допомогу від Німецької організації – системи осмос для очистки води та 2 генератори. Благодійною організацією (Франція) передано для потреб КЗ «Придніпровський ЗДО (ясла-садок) «Теремок» Червоногригорівської селищної ради 1 генератор. Загалом, заклади загальної середньої та дошкільної освіти забезпечені альтернативними засобами живлення.

У 2023 році на ремонт протирадіаційних укриттів Кам’янського та Червоногригорівського ліцеїв Червоногригорівської селищної ради було витрачено 250 тис. грн.


КУЛЬТУРА


Відповідно до розпоряджень Червоногригорівського селищного голови упродовж січня-серпня 2023 року бібліотеки громади перебували в режимі простою. Починаючи з вересня 2023 року працівники бібліотек займалися впорядкуванням та списанням літератури з метою інвентаризації бібліотечних фондів.

У жовтні з обмінного фонду КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія» було безкоштовно передано 23 примірники літератури у КЗ «Публічна бібліотека Червоногригорівської селищної ради» Нікопольського району Дніпропетровської області.

Початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад «Дитяча музична школа Червоногригорівської селищної ради» Нікопольського району Дніпропетровської області у 2023 році продовжив роботу у дистанційному форматі.

На 01 вересня 2023 року у заклад зараховано 67 учнів, з них: 35 – з Червоногригорівської ТГ, 32 – з Покровської ТГ.

Незважаючи на воєнний стан в Україні, здобувачі освіти музичної школи беруть активну участь в мистецьких заходах різного рівня, де показують високі результати.

Упродовж 2023 року учні школи стали переможцями у міжнародних та всеукраїнських конкурсах:

- «Заради миру і добра» (Київ) – Мандрик Антон – І місце;

- «Merry Christmas» (Київ) – Мандрик Антон – ІІ місце;

- «Stern Olimp» (Відень, Австрія) – Мандрик Антон – І місце;

- «Poveste de craciun» (Бухарест, Румунія) – Клименчук Серафіма – диплом лауреата І премії, Проноза Варвара – диплом лауреата І премії;

- «Spring talents. Splash of art» (Умань) – Мала Єлизавета – диплом лауреата І ступеня;

- «Вишукані таланти» (Хмельницький) – Мандрик Антон – І місце.

У 2023 році всі будинки культури громади продовжили просвітницьку діяльність, зокрема частина послуг, що стосується висвітлення подій у сфері культури та мистецтва надавалася дистанційно з використанням інформаційно-комунікаційних засобів.


ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ


Керуючись правовими положеннями, які діють в Україні в період воєнного стану, розпорядженнями голови Нікопольської районної військової адміністрації, селищного голови та на виконання Цільової соціальної комплексної програми розвитку фізичної культури і спорту на території Червоногригорівської селищної територіальної громади до 2024 року, затвердженої рішенням Червоногригорівської селищної ради від 15.02.2022 року № 976-15/VIII робота адміністрації спортивної школи і тренерського складу була направлена на розвиток і популяризацію фізичної культури та спорту, залучення всіх верств сільського населення до занять в оздоровчих групах та спортивних секціях. Дорослі спортсмени прийняли участь в більш ніж 20-ти змаганнях зональних та фінальної частини з видів спорту: футболу, міні-футболу, волейболу, настільного тенісу, гирі, більярду, шахів, шашок, дартсу.

Кращі досягнення:

- 2 місце в комплексних сільських іграх «Краще спортивне село, старостат» – Придніпровський старостат (виконуючий обов’язки старости Ковальов Олександр Сергійович);

- 2 місце в змаганнях «Краща спортивна громада Дніпропетровщини» (виконуюча обов’язки селищного голови Крайнік Олена Василівна).

По підсумку всіх змагань в комплексному підрахунку за 2023 рік Червоногригорівська селищна територіальна громада виборола почесне 2-ге місце із 43-х громад Дніпропетровщини, які приймали участь в змаганнях. В особистому заліку наші досягнення:

- 1 місце (шахи) – Бендерський Валерій;

- 1 місце (більярд) – Мірошніченко Артем;

- 1 місце (дартс) – Москаленко Анастасія;

- 1 місце (гирі) – Павлючик Євген;

- 1 місце (шашки) – Муравьова Анастасія;

- 1 місце (волейбол) – юнаки.

Кінець року змагання кращих команд з волейболу:

- чоловіки – 1 місце (золоті медалі та кубок);

- жінки – 3 місце (бронзові медалі та кубок).

Спортивні досягнення наших спортсменів на Всеукраїнському рівні:

- Курнікова Софія – тричі підіймалася на п’єдестал, як срібний призер Чемпіонату України з пляжного волейболу серед дівчат в трьох вікових категоріях, а також стала срібною призеркою в командних змаганнях з класичного волейболу «Дитяча ліга України» (перший тренер Клименко Олександр Григорович). Софія виконала норматив Кандидата в Майстри спорту України;

- Стрелкін Владислав – в місті Києві на Чемпіонаті України з класичних шахів серед юнаків до 16-років виборов 6-місце, та показав кращий результат серед спортсменів Дніпропетровщини і також, виконав норматив Кандидата в Майстри спорту України (вихованець тренера Бендерського Валерія Григоровича).

До всіх змагань протягом року серед юнаків та дорослих було залучено більше 120 осіб.


ПРОЄКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ


Через війну і радикальні зміни, що відбулися в Україні та її регіонах, у зв’язку з оновленням Державної стратегії регіонального розвитку України на 2021-2027 роки, селищною радою в свою чергу у 2023 році було розроблено План заходів на 2024-2027 роки з реалізації Стратегії розвитку Червоногригорівської селищної територіальної громади на період до 2027 року.

План заходів складається з 39 проєктів місцевого розвитку та 22 місцевих програм на загальну суму – 217 438,227 тис. грн, у тому числі, кошти місцевого бюджету – 166 545,227 тис. грн.

Задля підвищення спроможності громади, покращення інвестиційного клімату, відновлення та забезпечення сталого функціонування об’єктів комунальної власності, маємо тісну співпрацю з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) через програму «U-LEAD з Європою» шляхом грантової підтримки на реалізацію проєкту міжнародної технічної допомоги.

З Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ в Україні підписано Меморандум про партнерство, в рамках якого передбачається отримання міжнародної технічної допомоги:

  • 3 одиниці транспортних засобів, з яких 1 одиницю транспортного засобу отримано, а саме: вантажний бортовий автомобіль CITROEN JUMPER 2023 р.в.);

  • 1 генератор;

  • оновлення обладнання та інших матеріальних цінностей у кількості 20 одиниць.

Червоногригорівська селищна рада й надалі працює задля можливості налагодження міжнародної співпраці з муніципалітетами інших країн ЄС.


ВИСНОВКИ


У воєнний час важливість злагодженості роботи місцевої влади, депутатського корпусу, виконавчого комітету, колективів установ, закладів, підприємств, організацій громади, волонтерів і кожного жителя нашої громади стає ще більшою, оскільки вони відповідають також за добробут і безпеку громади. Протягом минулого року моя команда та я зосередили свої зусилля на забезпеченні нашої громади захистом, допомогою та сприянням у складний період. Ми працювали над підтримкою військових та захистом цивільного населення, забезпеченням медичної допомоги та соціальної підтримки учасникам війни та їх родинам. Наші зусилля направлені на збереження спокою, єдності та відновлення миру в наших населених пунктах, і я пишаюся тим, що ми разом зуміли протистояти складностям і допомогти нашій громаді пережити це випробування.

Завершуючи цей звіт, хочу відзначити надзвичайну важливість співпраці та взаємодії у часи воєнного стану. У важкі часи, які ми пройшли, наша громада стала ще сильнішою і злагодженішою. Приймаючи важливі рішення та роблячи стратегічні кроки, ми продемонстрували рішучість та рішимість у забезпеченні безпеки, благополуччя та допомоги нашим мешканцям. Наша робота в цей період підкреслила важливість організації, співпраці та відданості нашим спільним цілям. 

Я вдячний за довіру та підтримку громади і залишаюся впевненим, що разом ми зможемо подолати будь-які виклики, що можуть зустрітися на нашому шляху.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux