Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що Законом України від 01 грудня 2020 року № 1017-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій» внесено зміни до п. 61 підрозд. 10 розд. XX «Інші перехідні положення» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (далі - ПКУ), відповідно яких з 01.01.2022 року всі платники єдиного податку другої – четвертої груп при здійсненні господарської діяльності мають використовувати реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО та/або ПРРО).
Згідно з п. 61 підрозд. 10 розд. XX «Інші перехідні положення» ПКУ встановлено, що з 01 січня 2021 року до 01 січня 2022 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами – підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;
реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
Таким чином, з 01.01.2022 року всі платники єдиного податку другої – четвертої груп мають використовувати РРО або ПРРО, тому закликаємо Вас не зволікати, завчасно готуватися до використання РРО/ПРРО.
Суб’єкти господарювання мають можливість користуватися як апаратним, так і програмним РРО – це може бути програма, чи додаток на смартфон, планшет, комп’ютер, який дозволяє з будь-якого пристрою сформувати розрахунковий документ. Відповідне програмне забезпечення надається ДПС суб’єктам господарювання безкоштовно.
Безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктами господарювання ПРРО, інструкції щодо встановлення та налаштування ПРРО, роз’яснення для платників, форми ПРРО, запитання – відповіді суб’єктів господарювання розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу ДПС України у спеціальному банері «Програмні РРО» за посиланнями:
https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/;
https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy.
З 01.01.2022 року всі платники єдиного податку другої – четвертої груп при здійсненні господарської діяльності мають використовувати РРО або ПРРО, тому закликаємо платників податків не зволікати, завчасно готуватися до використання РРО або ПРРО.
Безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктами господарювання ПРРО, інструкції щодо встановлення та налаштування ПРРО, заповнення форм, роз’яснення для платників, запитання суб’єктів господарювання та відповіді на них розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу ДПС України у спеціальному банері «Програмні РРО» за посиланнями: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/; https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy.
8 легких кроків роботи з ПРРО:
Крок 1. Оберіть програмне забезпечення. На веб-порталі ДПС у відповідному розділі
банеру «Програмні РРО» розміщені безкоштовні програмні РРО.
Крок 2. Отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) для відповідальної особи.
На вебпорталі КЕП ДПС розміщено роз’яснення та зразки заповнення документів.
Крок 3. Зареєструвати господарську одиницю, де буде використовуватись ПРРО.
Повідомити ДПС про такий об’єкт оподаткування шляхом подання повідомлення за формою № 20-ОПП.
Крок 4. Подати Заяву про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій
за формою № 1-ПРРО (форма J/F 1316603) або декілька заяв – за потреби. Заява в електронній формі
подається засобами Електронного кабінету або засобами Єдиного вікна подання електронної звітності.
Крок 5. Зареєструвати касира на фіскальному сервері. Реєстрація касира здійснюється шляхом
подання Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа
(форма J/F1391802) через Електронний кабінет платника або будь-яке інше програмне забезпечення із зазначенням ідентифікатора ключа.
Крок 6. Введіть в ПРРО перелік товарів.
Крок 7. Службовий документ про відкриття/закриття зміни створюється на ПРРО автоматично з присвоєнням локального номеру та направляється до фіскального серверу ДПС України. Реєструється сервером шляхом присвоєння номера, який є номером зміни. Номер зміни повідомляється особі, яка відкриває зміну на ПРРО, у відповіді фіскального сервера. На одному ПРРО може бути відкрита одночасно тільки одна зміна. При цьому дозволяється відкрити нову зміну за умови закриття попередньої.
Крок 8. Закрити робочу зміну. Для цього формується фіскальний звітний чек/ фіскальний звіт.