Червоногригорівська селищна рада
Нікопольський район Дніпропетровська область
Рішення сесії
від 17 грудня 2021р. № 904 – 14/VІІІ
Про деякі питання, пов’язані з приватизацією об’єктів, що належать до комунальної власності Червногригорівської селищної територіальної громади (малу приватизацію)
Опубліковано 23 грудня 2021


Згідно із статтями пунктом 30 частини 1 статті 26, підпунктом 1 пункту «а» статті 29, частиною 5 статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтею10 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні»,пунктом 12 Методики оцінки майна, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 року № 1891 (зі змінами), положеннями Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна», селищнарада


ВИРІШИЛА:


  1. Затвердити Положення про приватизацію об'єктів комунальної власності Червоногригорівської селищної територіальної громади (малу приватизацію) (додаток 1).

  2. Визначити виконавчий комітет Червоногригорівської селищної ради Нікопольського району Дніпропетровської області – органом, що здійснює приватизацію майна, що перебуває в комунальній власності Червоногригорівської селищної територіальної громади (органом малої приватизації).

  3. Затвердити Положення про діяльність аукціонної комісії для продажу об’єктів власності Червоногригорівської селищної територіальної громади       (додаток 2).

  4. Затвердити Порядок проведення конкурсного відбору суб’єктів оціночної діяльності для проведення незалежної оцінки об'єктів нерухомого майна комунальної власності Червоногригорівської селищної територіальної громади (додаток 3).

  5. Секретарю селищної ради Людмилі Щербині забезпечити оприлюднення цього рішення в установленому законодавством порядку.

  6. Заступнику селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Сергію Лалову довести це рішення до відома виконавчих органів Червоногригорівської селищної ради та керівників юридичних осіб, на балансі яких знаходиться майно Червоногригорівської селищної територіальної громади та засновником яких є Червоногригорівська селищна рада та забезпечити виконання цього рішення вказаними підрозділами, комунальними підприємствами, установами та організаціями.

          7. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань комунальної власності житлово-комунального господарства  (Кулібаба Р.О.).


Селищний голова                                                            Олександр ПРОКОПЕНКО


Додаток 1

до рішення

Червоногригорівської селищної ради

від 17 грудня 2021 року № 904 – 14/VІІІ


ПОЛОЖЕННЯ

про приватизацію об'єктів комунальної власності

Червоногригорівської селищної територіальної громади

 (малу приватизацію)


1. Загальна частина

  1.1. Це Положення розроблене на підставі п. 30 ч. 1 ст. 26, ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та з урахуванням норм Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» (далі – Закон), Постанови Кабінету Міністрів україни від 10.05.2018 року № 432 «Про затвердження Порядку проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу»   (далі – Порядок № 432).

  1.2. У цьому Положенні терміни вживаються у значеннях, встановлених Законом.

  1.3. Дія цього Положення не поширюється на:

  - приватизацію державного житлового фонду, у тому числі гуртожитків;

  - відчуження об’єктів житла (домоволодіння), у тому числі які визнані відумерлою спадщиною і передані до комунальної власності;

  - вільні земельні ділянки комунальної форми власності.

  1.4. Приватизація майна, що перебуває в комунальній власності Червоногригорівської селищної територіальної громади здійснюється органом приватизації – виконавчим органом Червоногригорівської селищної ради, на який згідно з рішенням Червоногригорівської селищної ради покладено функції органу приватизації (далі – орган приватизації), повноваження якого визначені Положенням.


2. Об’єкти малої приватизації

  2.1. До об’єктів комунальної власності, що підлягають малій приватизації, належать усі об’єкти права комунальної власності, крім тих, приватизація яких прямо заборонена Законом «Про приватизацію державного і комунального майна» та іншими законами України, а також рішеннями Червоногригорівської селищної ради.

  За рішенням Червоногригорівської селищної ради з урахуванням цього Положення до об’єктів можуть бути віднесені:

   2.1.1 єдині майнові комплекси комунальних підприємств, їх структурних підрозділів, у тому числі єдині майнові комплекси та їх структурні підрозділи, що передані в оренду;

  2.1.2 окреме майно.

  Окремим майном вважається рухоме та нерухоме майно комунальних підприємств (у тому числі будівлі, споруди, нежитлові приміщення), майно, що залишилося після закінчення процедури ліквідації комунальних підприємств, визнаних банкрутами; майно підприємств, що ліквідуються за рішенням Червоногригорівської селищної ради; майно комунальних підприємств, що не були продані як єдині майнові комплекси; комунальне майно, що не увійшло до статутного капіталу господарських товариств та перебуває на обліку господарських товариств, створених унаслідок приватизації або корпоратизації;

  2.1.3 об’єкти незавершеного будівництва (будівлі, споруди, передавальні пристрої, які не введені в експлуатацію), законсервовані об’єкти;

  2.1.4. об’єкти соціально-культурного призначення;

  До об’єктів соціально-культурного призначення належать об’єкти освіти, охорони здоров’я, культури, фізичної культури та спорту, туризму, мистецтва і преси, телебачення, радіомовлення, видавничої справи; санаторно-курортні заклади, будинки і табори відпочинку, профілакторії; інші об’єкти, призначені для задоволення соціальних та культурних потреб громадян незалежно від вартості майна; об’єкти соціально-культурного призначення, що не включені до статутного капіталу господарських товариств та належать Червоногригорівській селищній територіальній громаді на праві власності;

  2.1.5. інші об’єкти, що не належать до об’єктів великої приватизації.

  2.2. Дія цього Положення не застосовується до об’єктів великої приватизації, до яких належать об’єкти комунальної власності (єдині майнові комплекси комунальних підприємств та пакети акцій (часток) суб’єктів господарювання, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать територіальній громаді), вартість активів яких згідно з даними фінансової звітності за останній звітний рік перевищує 250 мільйонів гривень.

  2.3. Крім передбачених пунктом 2.2 цього Положення випадків, приватизації не підлягають:

  - майно органів місцевого самоврядування, що безпосередньо забезпечує виконання зазначеними органами встановлених законодавством завдань, майно закладів охорони здоров’я системи екстреної медичної допомоги;

  - архіви (архівні установи), документи з них, архівні підрозділи, архівні відділи та бібліотеки, об’єкти культури, мистецтва, у тому числі виняткової історичної, художньої, наукової чи іншої культурної цінності, занесені до Державного реєстру національного культурного надбання, а також об’єкти архітектури, меморіальні комплекси;

  - пам’ятки, включені до переліку пам’яток, що не підлягають приватизації;

  - пам’ятки археології;

  - музейні предмети, музейні колекції та музейні зібрання;

  - спеціально відведені місця чи об’єкти, призначені для захоронення відходів (місця розміщення відходів, сховища, полігони, комплекси, споруди, ділянки надр тощо), на використання яких отримано дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами;

  - об’єкти інженерної інфраструктури та благоустрою, включаючи мережі, споруди, устаткування, які пов’язані з постачанням споживачам води, газу, тепла, а також відведенням і очищенням стічних вод;

  - місця поховання;

  - захисні споруди цивільного захисту;

  - об’єкти спортивної інфраструктури, спортивні споруди, що забезпечують проведення всеукраїнських та міжнародних спортивних змагань, тренувань спортсменів з олімпійських видів спорту і видів спорту осіб з інвалідністю;

  - комунальні заклади охорони здоров’я, у тому числі приміщення, в яких розміщуються державні та комунальні заклади охорони здоров’я;

  - комунальні заклади освіти, у тому числі приміщення, в яких розміщуються державні та комунальні заклади освіти;

  - інші об’єкти, приватизація яких заборонена законодавством.

  2.4. У разі, якщо майно органів Червоногригорівської селищної ради або її виконавчих органів, безпосередньо не забезпечує виконання зазначеними органами встановлених законодавством завдань, таке майно може бути визнано об’єктом, що підлягає приватизації.

  Майно, яке перебуває на балансах комунальних підприємств, установ, організацій, що не підлягають приватизації, та яке не входить до складу єдиних майнових комплексів, що забезпечують основні види діяльності таких підприємств, або більше трьох років не використовується у виробничій (господарській) діяльності подальше його використання не планується, може бути приватизоване згідно вимог чинного законодавства.


3. Повноваження органів місцевого самоврядування Червоногригорівської селищної ради у cфері приватизації

  3.1. Червоногригорівська селищна рада:

  3.1.1 визначає доцільність приватизації об’єктів комунальної власності, затверджує програми приватизації об`єктів комунальної власності територіальної громади та переліки об’єктів, які не підлягають приватизації;

  3.1.2 приймає рішення про приватизацію об`єктів комунальної власності та умови такої приватизації;

  3.1.3 здійснює повноваження власника комунального майна у процесі приватизації;

  3.1.4 затверджує порядок надання згоди орендодавця на здійснення орендарем невід’ємних поліпшень орендованого нерухомого майна, які надають орендарю право на приватизацію майна шляхом викупу;

  3.1.5 затверджує звіт органу приватизації про виконання завдань з приватизації об`єктів комунальної власності територіальної громади.

  3.2. Виконавчий комітет Червоногригорівської селищної ради (далі – виконком):

  3.2.1 утворює аукціонні комісії у складі не менше 5 (п’яти) осіб, затверджує положення, що регулюють їх діяльність;

  3.2.2 затверджує у випадках, передбачених Законом, умови продажу об’єктів приватизації, розроблені аукціонною комісією.

  3.3. Орган приватизації:

  3.3.1 за власною ініціативою або ініціативою балансоутримувачів відповідного майна готує проекти переліків об`єктів комунальної власності територіальної громади, що підлягають приватизації;

  3.3.2 забезпечує публікацію переліків об’єктів, що підлягають приватизації, доповнення до нього, а також інформацію про прийняття рішення про приватизацію об’єкта на офіційному веб-сайті Червоногригорівської селищної ради та в електронній торговій системі, та у випадках, передбачених Законом, – інформацію про вивчення попиту для визначення стартової ціни;

  3.3.3 забезпечує у випадках, передбачених Законом, проведення інвентаризації, оцінки, аудиту та екологічного аудиту об’єкта приватизації;

  3.3.4 укладає договори на проведення оцінки об’єктів приватизації у випадках, передбачених законодавством;

  Оцінка об`єктів приватизації у випадках, передбаченх Положенням, здійснюється шляхом проведення їх незалежної оцінки суб`єктом оціночної діяльності, який визначається за конкурсом в порядку, визначеному селищною радою.

  3.3.5 визначає істотні умови договору, який укладається з Адміністратором електронної торгової системи та оператором електронного майданчика – юридичною особою, що має право використовувати електронний майданчик;

  3.3.6 забезпечує публікацію інформації про умови продажу, в тому числі стартову ціну об’єкта приватизації на офіційному сайті Червоногригорівської селищної ради;

  3.3.7 виступає організатором аукціону, укладає договори з уповноваженими особами щодо проведення аукціонів з продажу об’єктів приватизації, а також договори щодо викупу об’єктів приватизації;

  3.3.8 залучає суб’єктів господарювання для організації та/або проведення аукціонів, у тому числі в електронній формі (електронний аукціон);

  3.3.9 забезпечує проведення аукціонів;

  3.3.10 публікує інформацію про результати приватизації;

  3.3.11 продає майно, що перебуває у комунальній власності, у процесі його приватизації, укладає відповідні договори купівлі-продажу;

  3.3.12 приймає рішення про завершення приватизації та оформлює його відповідним актом;

  3.3.13. контролює виконання умов договорів купівлі-продажу комунального майна;

  3.3.14. забезпечує оприлюднення та надає інформацію на запити з питань, пов’язаних із здійсненням малої приватизації майна територіальної громади відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»;

  3.3.15. здійснює інші повноваження, передбачені Законом, іншими актами законодавства та рішеннями Червоногригорівської селищної ради.

  3.4. Рішення про затвердження переліку об’єктів, що підлягають приватизації, має включати:

  1) щодо об’єктів нерухомого майна – адресу, площу об’єкта і повне найменування балансоутримувача об’єкта нерухомого майна, інформацію про балансову вартість або її відсутність, а також інформацію про державну реєстрацію права власності на об’єкт нерухомого майна (реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна та дата реєстрації) або стан здійснення такої реєстрації;

  2) щодо акцій, часток господарських товариств, інших господарських організацій і підприємств – повне найменування господарського товариства, організації, підприємства, розмір пакета акцій або часток, що підлягає приватизації, його номінальна вартість;

  3) щодо єдиних майнових комплексів комунальних підприємств, їх структурних підрозділів – найменування підприємства і інформацію про приватизацію підприємства (структурного підрозділу) як єдиного майнового комплексу, балансову вартість (вартість активів) або її відсутність, а також інформацію про державну реєстрацію права власності на єдиний майновий комплекс підприємства (реєстраційний номер об’єкта та дата реєстрації) або стан здійснення такої реєстрації;

  3.5. Крім інформації, вказаної у п. 3.2. цього Положення, рішення про приватизацію об’єктів майна комунальної власності має включати назву, дату і номер рішення селищної ради щодо включення об’єкта до переліку об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації (у разі включення майна до переліку об’єктів, що підлягають приватизації, вказуються реквізити обох рішень – про затвердження переліку та включення до нього нового об’єкта).


4. Порядок приватизації

   4.1. Порядок приватизації комунального майна передбачає:

   4.1.1 формування та затвердження переліку об’єктів, що підлягають приватизації;

  4.1.2 опублікування переліку об’єктів, що підлягають приватизації, на офіційному веб-сайті Червоногригорівської селищної ради та в електронній торговій системі;

  4.1.3 прийняття Червоногригорівською селищною радою рішення про приватизацію об’єкта комунальної власності;

  4.1.4 опублікування інформації про прийняття рішення про приватизацію об’єкта та у випадках, передбачених Законом, інформації про вивчення попиту для визначення стартової ціни;

  4.1.5 проведення у випадках, передбачених законом, інвентаризації, оцінки, аудиту та екологічного аудиту об’єкта приватизації;

  4.1.6 затвердження умов продажу об’єктів приватизації, розроблених аукціонною комісією;

  4.1.7 опублікування інформації про умови продажу, в тому числі стартову ціну об’єкта приватизації;

  4.1.8 проведення аукціону, укладення договору купівлі-продажу;

  4.1.9 укладення договору купівлі-продажу в разі приватизації об’єкта шляхом викупу;

  4.1.10. опублікування інформації про результати приватизації;

  4.1.11 прийняття рішення про завершення приватизації.

  4.2. Формування та затвердження переліку об’єктів, що підлягають приватизації.

  4.2.1. Для включення комунального майна до переліку об’єктів, що підлягають приватизації, виконавчі органи Червоногригорівської селищної ради, а також підприємства, установи та організації, на балансі яких знаходиться відповідне майно, самостійно або за ініціативою органу приватизації постійно переглядають, виявляють комунальне майно, яке:

  1) безпосередньо не забезпечує виконання такими органами/підприємствами (установами, організаціями) встановлених завдань;

  2) більше трьох років не використовується у виробничій (господарській) діяльності і подальше його використання не планується, та вносять органу приватизації свої пропозиції щодо включення комунального майна до переліку об’єктів, що підлягають приватизації, у тому числі з його перепрофілюванням.

  4.2.2. Для включення об’єктів соціально-культурного призначення до переліку об’єктів, що підлягають приватизації, особи, зазначені у абзаці першому пп. 4.2.1, подають разом з пропозиціями стосовно включення майна до переліку, пропозиції щодо необхідності строку збереження профілю діяльності об’єктів соціально-культурного призначення або можливості перепрофілювання кожного з таких об’єктів.

  4.2.3. Органи приватизації щороку до 01 листопада поточного року забезпечують подання на розгляд Червоногригорівської селищної ради переліків об’єктів, що підлягають приватизації на відповідний рік.

  4.2.4. Із ініціативою про унесення майна до переліку об’єктів, що підлягають приватизації, може звернутися будь-яка особа, яка може бути покупцем.

  Покупцями об’єктів приватизації з урахуванням обмежень, установлених статтею 8 Закону, можуть бути:

  1) громадяни України, іноземні громадяни;

  2) юридичні особи, зареєстровані на території України, крім передбачених частиною другою цієї статті;

  3) юридичні особи інших держав, крім передбачених частиною другою статті 8 Закону.

  Заяви, подані органу приватизації особами, які не можуть бути потенційними покупцями згідно з приписами законодавства, повертаються заявнику без розгляду із наданнім відповідного пояснення.

  Заявник забезпечує достовірність та повноту наданої інформації.

  Заява заповнюється потенційним покупцем (його уповноваженим представником) державною мовою друкованими літерами та подається органу приватизації у одному примірнику. Повноваження представника підтверджується копією відповідного документа, яке додається до заяви.

  Заявник може використати форму, затверджену органом приватизації (додається), або подати таку заяву у довільній формі.

  Датою подання заяви є дата її прийняття органом приватизації.

  Орган приватизації, розглянувши заяву та додані до неї документи, має право повернути її заявнику з таких причин:

  - документи, обов’язкове подання яких передбачено цим Порядком, відсутні, подано не в повному обсязі або оформлено неналежним чином;

  - об’єкт уже включено до переліку об’єктів малої приватизації, що підлягають приватизації;

  - у заяві або документах, що подаються разом із заявою, містяться помарки, виправлення або помилки, які суттєво впливають на зміст заяви.

  Після усунення недоліків заявник має право повторно подати заяву.

  Орган приватизації протягом трьох днів після надходження заяви покупця, яка підлягає розгляду, звертається до виконавчого органу Червоногригорівської селищної ради, до сфери управління якого належить відповідний об’єкт, щодо надання згоди на включення такого об’єкта до переліку об’єктів, що підлягають приватизації.

  Виконавчий орган Червоногригорівської селищної ради, до сфери управління якого належить відповідний об’єкт, надає згоду на приватизацію об’єкта або вмотивовану відмову протягом 15 днів з моменту надходження звернення від органу приватизації.

  У разі якщо орган приватизації не одержав у встановлений строк дозвіл чи відмову від органу, уповноваженого управляти відповідним майном, згода на приватизацію вважається наданою.

  Заява покупця розглядається органом приватизації протягом 30 днів з моменту їх отримання та у разі надання позитивноговисноку ініціюють уснесення на розгляд ради питання про віднесення відповідного об’єкту комунальної власності до переліку об’єктів, що підлігає приватизації.

  Про результати розгляду заяви покупця орган приватизації повідомляє заявника у вказаний ним у заяві спосіб не пізніше 5 (п’яти) робочих днів з моменту прийняття відповідного рішення.

  Невмотивована відмова від розгляду заяви покупця або відмова щодо внесення майна до переліку об’єктів, що підлягають приватизації, не допускається.

  Відмова органом приватизації у включенні до переліку об’єктів, що підлягають приватизації, можлива у разі:

  1) коли підприємство, що пропонується приватизувати, перебуває у процесі ліквідації;

  2) коли законодавством, цим Положенням або іншим рішенням Червоногригорівської селищної ради установлено обмеження щодо приватизації об’єкта;

  3) вмотивованої відмови виконавчого органу Червоногригорівської селищної ради, до сфери управління якого належить відповідний об’єкт, у погодженні щодо включення до переліку об’єктів, що підлягають приватизації;

  4) подання заяви особою, яка не може бути покупцем згідно із Законом.

  4.2.5. Рішення про включення майна до переліку об’єктів, що підлягають приватизації, розглядається Червоногригорівською селищною радою на найближчому пленарному засіданні ради, з дня подання органом приватизації відповідного проекту на розгляд Червоногригорівської селищної ради з урахуванням приписів Регламенту Червоногригорівської селищної ради та вимог законодавства про місцеве самоврядування щодо оприлюднення та надання депутатам місцевої ради проектів відповідних актів.

  4.3. Опублікування переліку об’єктів, що підлягають приватизації, на офіційному веб-сайті Червоногригорівської селищної ради та в електронній торговій системі.

  4.3.1. Оприлюднення переліків об’єктів, що підлягають приватизації на відповідний рік, здійснюється протягом 5 (п’яти) робочих днів з моменту прийняття відповідного рішення на веб-сайті Червоногригорівської селищної ради, а у випадках, визначених радою або органом приватизації – у інших джерелах.

  4.3.2. Якщо протягом року Червоногригорівською селищною радою приймаються рішення про включення додаткових об’єктів до переліків об’єктів, що підлягають приватизації, орган приватизації має включити такі об’єкти до відповідного переліку та оприлюднити відповідний змінений перелік об’єктів, що підлягають приватизації, у строки та спосіб, визначені пп. 4.3.1. цього Положення.

  4.4. Прийняття Червоногригорівської селищною радою рішення про приватизацію об’єкта комунальної власності та опублікування відповідної інформації.

  4.4.1. Рішення про приватизацію об’єкту майна комунальної власності, включеного до відповідного переліку, приймається Червоногригорівською селищною радою не пізніше 30 днів з дня включення цього майна до переліку об’єктів, що підлягають приватизації.

  Спосіб приватизації визначається Червоногригорівською селищною радою з урахуванням приписів Закону та цього Положення.

  Приватизація комунального майна здійснюється шляхом (способи приватизації):

  1) продажу об’єктів права комунальної власності на аукціоні, у тому числі:

  аукціоні з умовами;

  аукціоні без умов;

  аукціоні за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій;

  аукціоні із зниженням стартової ціни;

  2) викупу об’єктів приватизації.

  Проєкт рішення про приватизацію майна комунальної власності готується органом приватизації та попередньо погоджується профільними депутатськими коміссіями у порядку, встановленому Регламентом Червоногригорівської селищної ради.

  Селищний голова (секретар селищної ради – на час виконання повноважень селищного голови) забезпечують унесення питання про приватизацію майна комунальної власності до порядку денного сесії ради.

  Опублікування інформації про прийняття рішення про приватизацію об’єкта селищною радою відповідного рішення на офіційному веб-сайті ради та в електронній торговій системі.

  Публікація інформації забезпечується органом приватизації та секретарем ради.

  4.4.2. З метою підготовки майна комунальної власності до приватизації, орган, до сфери управління якого було віднесено відповідний об’єкт, протягом місяця з моменту прийняття радою рішення про приватизацію такого об’єкту, передає його до сфери управління органу приватизації.

  Функції з управління не передаються для таких об’єктів малої приватизації:

  1) окремого майна;

  2) об’єктів незавершеного будівництва;

  3) законсервованих об’єктів;

  4) об’єктів соціально-культурного призначення.

  4.4.3. З дня прийняття рішення про приватизацію єдиного майнового комплексу комунального підприємства або пакета акцій (частки) господарського товариства і до переходу права власності до покупця або припинення приватизації об’єкта приватизації без згоди органу приватизації такі підприємства (товариства), їх уповноважені органи управління не мають права щодо вчинення правочинів, перелічених частиною четвертою статті 12 Закону.

  Якщо дії, передбачені частиною четвертою статті 12 Закону, вчиняються без попереднього погодження органом приватизації та з покупцем (у період з дати підписання договору купівлі-продажу до переходу права власності до покупця), такий правочин є недійсним.

  Зазначені обмеження діють до завершення приватизації об’єкта.

  Забороняється ділити предмет правочину/господарського зобов’язання з метою ухилення від вимог, передбачених цією частиною.

  Відповідальність за збереження цілісності майнових комплексів та за шкоду, завдану таким об’єктам, несуть керівники відповідних підприємств.

  4.4.4. Орган приватизації припиняє приватизацію об’єкта приватизації у разі ухвалення Червоногригорівською селищною радою рішення про скасування попереднього рішення про приватизацію відповідного об’єкта комунальної власності.

  4.5. Проведення інвентаризації, оцінки, аудиту та екологічного аудиту об’єкта приватизації.

  4.5.1. У обов’язковому випадку проводиться інвентаризація об’єктів

  1) незавершеного будівництва;

  2) при зміні балансоутримувача.

  4.5.2. Незалежний фінансовий аудит комунальних підприємств, заснованих Червоногригорівською селищною радою, проводиться у випадках, визначених окремим рішенням селищної ради.

  4.5.3. Екологічний аудит проводиться у обов’язковому порядку у разі приватизації об’єктів підвищеної екологічної небезпеки.

  4.5.4. Стартова ціна об’єкта приватизації визначається аукціонною комісією на рівні балансової вартості об’єкта (активів об’єкта) малої приватизації.

  У разі відсутності балансової вартості об’єкта (активів об’єкта) малої приватизації така вартість встановлюється аукціонною комісією на підставі вартості, визначеної відповідно до Методики оцінки, затвердженої Кабінетом Міністрів України від 10 грудня 2003 року № 1891 ( зі змінами ). Якщо об’єктом малої приватизації є акції, частки, стартова ціна об’єкта малої приватизації встановлюється на рівні номінальної вартості пакета акцій (часток).

Визначення вартості майна, що вноситься до статутного капіталу товариства, вартості акцій (часток), що належать державі у статутних капіталах господарських товариств, інших господарських організацій та підприємств, заснованих на базі об’єднання майна різних форм власності, та підлягають приватизації шляхом викупу, а також оцінка об’єктів приватизації, повернених за рішенням суду у державну власність, здійснюються відповідно до Методики оцінки, затвердженої Кабінетом Міністрів Українивід 10 грудня 2003 року № 1891 (зі змінами).

  4.6. Затвердження умов продажу об’єктів приватизації, розроблених аукціонною комісією, та опублікування інформації про умови продажу.

  4.6.1. Для продажу об’єктів приватизації виконкомом Червоногригорівської селищної ради протягом 10 робочих днів з дня прийняття рішення про приватизацію об’єкта утворюється аукціонна комісія.

  Виконком Червоногригорівської селищної ради протягом 15 робочих днів з моменту прийняття рішення про приватизацію затверджує умови продажу об’єктів приватизації, розроблені аукціонною комісією.

  У разі потреби, орган приватизації може ініціювати перед селищним головою проведення позачергового пленарного засідання ради для забезпечення розгляду відповідного питання у встановлені цим Положенням строки.

  4.6.2. До обов’язкових належать наступні умови продажу:

  1) стартова ціна продажу об’єкту приватизації, яка визначається з урахуванням приписів ст. 22 Закону;

  2) збереження профілю діяльності для приватизації об’єктів соціально-культурного призначення (крім випадків, передбачених п. 3 цього підпункту);

  3) порядок перепрофілювання об’єктів соціально-культурного призначення, що не функціонують більше трьох років або перебувають в аварійному стані;

  Не можуть бути перепрофільовані заклади фізичної культури і спорту, бази олімпійської та паралімпійської підготовки, фізкультурно-оздоровчих і спортивних споруд, лікувальних (лікувально-фізкультурних) і лікувально-профілактичних закладів.

  4) інформація, пов’язана із орендою об’єкту, що підлягаю приватизації (у обсягах, визначених ч. 2 ст. 18 Закону).

  4.6.3. Аукціонна комісія може визначити додаткові умови продажу щодо:

  1) збереження основних видів діяльності підприємства протягом певного строку;

  2) здійснення інвестицій в технічне переозброєння, модернізацію та енергомодернізацію об’єкта в певній сумі протягом певного строку;

  3) виконання встановлених мобілізаційних завдань;

  4) погашення боргів із заробітної плати та перед бюджетом, простроченої кредиторської заборгованості підприємства;

  5) забезпечення соціальних гарантій працівникам згідно з вимогами трудового законодавства;

  6) вимог та додаткових обмежень природоохоронного законодавства щодо користування об’єктом;

  7) здійснення інвестицій в будівництво, капітальний ремонт, реконструкцію або реставрацію об’єкта приватизації в певній сумі протягом певного строку, добудови чи розбирання об’єкта незавершеного будівництва з обов’язковим встановленням строків таких дій чи виконання інших інвестиційних зобов’язань в межах, передбачених законодавством;

  8) оплати послуг юридичних та фізичних осіб (у разі їх залучення), пов’язаних із здійсненням заходів з приватизації об’єктів, зокрема:

  - проведення обов’язкового екологічного аудиту у випадках, передбачених законодавством;

  - проведення оцінки майна в процесі приватизації у випадках, передбачених Законом;

  11) інші умови, передбачені законодавством (у такому разі в інформаційному повідомленні зазначається посилання на відповідні нормативно-правові акти, згідно з якими визначені такі додаткові умови).

  Під час розроблення додаткових умов продажу аукціонна комісія керується основною метою приватизації, визначеною Законом, з урахуванням принципів, на основі яких здійснюється приватизація, а також особливостей окремих об’єктів приватизації.

  4.6.4. Орган приватизації забезпечує публікацію інформаційного повідомлення про приватизацію об’єкта на офіційному веб-сайті Червоногригорівської селищної ради та в електронній торговій системі протягом  10 робочих днів з моменту затвердження умов продажуцього об’єкта.

  4.7. Проведення аукціону, укладення договору купівлі-продажу.

  4.7.1. Потенційні покупці подають органу приватизації письмову заяву про участь у приватизації.

  Для спрощення діяльності потенційного покупця орган приватизації може розробити примірну форму заяви про участь у приватизації. При цьому відмова у прийнятті документів потенційного покупця через недотримання затвердженої органом приватизації заяви та подання її у довільній формі не допускається.

  4.7.2. Разом із заявою потенційний покупець подає органу приватизації:

  1) фізична особа – громадян України – копію паспорта громадянина України;

  2) іноземний громадянин – копію документа, що посвідчує особу;

  3) юридична особа:

  - витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб –підприємців та громадських формувань України – для юридичних осіб – резидентів;

  - документ про реєстрацію у державі її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського або судового реєстру тощо), засвідчений згідно із законодавством держави його видачі, перекладений українською мовою, – для юридичних осіб – нерезидентів;

  - інформацію про кінцевого бенефіціарного власника. Якщо особа не має кінцевого бенефіціарного власника, зазначається інформація про відсутність кінцевого бенефіціарного власника і про причину його відсутності;

  - останню річну або квартальну фінансову звітність;

  4) документ, що підтверджує сплату реєстраційного внеску (сума коштів у розмірі 0,2 мінімальної заробітної плати станом на 1 січня поточного року, що вноситься за реєстрацію заяви на участь у приватизації потенційним покупцем об’єкта малої приватизації – на відповідний рахунок оператора електронного майданчика, який протягом п’яти робочих днів з дня проведення аукціону зараховує їх до місцевого бюджету), а також документ, що підтверджує сплату гарантійного внеску в розмірі 10 відсотків стартової ціни з рахунка потенційного покупця, відкритого в українському або іноземному банку (крім банків держав, внесених FATF до списку держав, що не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом), на рахунок оператора електронного майданчика, через який подається заява на участь у приватизації, який протягом п’яти календарних днів з дня затвердження протоколу аукціону зараховує їх до місцевого бюджету;

  5) письмову згоду потенційного покупця щодо взяття на себе зобов’язань, визначених умовами продажу.

  Орган приватизації не має права витребувати від потенційного покупця інші документи та відомості, ніж передбачено пп. 4.7.2. цього Положення, якщо інше не буде встановлено Законом.

  4.7.3. Орган приватизації не затверджує протокол електронних торгів, не укладає договір купівлі-продажу за результатами продажу на аукціоні чи застосування процедури викупу із потенційним покупцем, який:

  - не відповідає вимогам статті 8 цього Закону;

  - не подав документи або відомості, обов’язкове подання яких передбачено Законом;

  - подав неправдиві відомості про себе.

  Не можуть бути підставою для прийняття рішення про відмову в затвердженні протоколу електронних торгів та подальшому укладенні договору купівлі-продажу формальні (несуттєві) помилки в оформленні заяви на участь у приватизації об’єкта малої приватизації або в документах та інформації, що подаються разом із такою заявою, які не впливають на зміст заяви або документів та інформації, зокрема технічні помилки та описки.

  4.7.4. Орган приватизації надає:

  1) відповіді на запитання щодо лота, надіслані потенційними покупцями, протягом п’яти робочих днів з дня отримання таких запитань. До дня, що передує дню проведення електронного аукціону, відповіді надаються через особистий кабінет в електронній торговій системі, після – в інший спосіб, встановлений законодавством;

  2) доступ потенційним покупцям до документів, що стосуються лота, у спосіб, визначений законодавством, не пізніше ніж за один робочий день до дня проведення електронного аукціону або в день звернення, якщо така особа/учасник звернулися в останній день строку прийняття заяв на участь в електронному аукціоні/закритих цінових пропозицій.

  Відповіді на запитання щодо лота та доступ до документів, що стосуються лота, надаються протягом робочого часу (понеділок – четвер з 8 до 17 години, п’ятниця – з 8 години до 15 години 45 хвилин).

  4.8. Проведення аукціону, укладення договору купівлі-продажу, завершення приватизації.

  4.8.1. Організація та порядок проведення електронного аукціону, визначення переможця аукціону, укладення договору купівлі-продажу з переможцем здійснюються органом приватизації відповідно до Порядку № 432 з урахуванням приписів цього Положення.

  Аукціони з продажу об’єктів приватизації проводяться не раніше ніж через   20 днів, але не пізніше 35 днів після опублікування інформаційного повідомлення про приватизацію об’єктів малої приватизації.

  Протокол про результати електронного аукціону формується та оприлюднюється електронною торговою системою автоматично в день завершення аукціону в електронній формі.

  У разі відмови переможця аукціону від підписання протоколу аукціону або від укладення договору купівлі-продажу, що підтверджується відповідним актом, електронною торговою системою автоматично формується та оприлюднюється новий протокол аукціону.

  Переможець аукціону, який відмовився від підписання протоколу аукціону або договору купівлі-продажу, позбавляється права на участь у подальших аукціонах з продажу того самого об’єкта.

  4.8.2. Договір купівлі-продажу об’єкта приватизації за результатами проведення електронного аукціону укладається від імені Червоногригорівської селищної територіальної громади органом приватизації (у особі керівника цього органу або особи, яка виконує його обов’язки) та переможцем електронного аукціону протягом 30 календарних днів з дня, наступного за днем формування протоколу про результати електронного аукціону та опубліковується органом приватизації в електронній торговій системі через особистий кабінет протягом         10 календарних днів з дня, наступного за днем його укладення. Вказаний строк закінчується о 18 годині останнього дня строку, встановленого для опублікування договору.

  Обов’язок щодо укладення договору купівлі-продажу виникає в органа приватизації виключно за умови відсутності рішення про відміну (скасування) електронного аукціону.

  Укладення та внесення змін до договорів купівлі-продажу здійснюються відповідно до вимог законодавства.

  Договір купівлі-продажу не підлягає нотаріальному посвідченню, крім випадків, передбачених законом.

  Усі пов’язані з нотаріальним посвідченням договору купівлі-продажу витрати у випадках, якщо нотаріальне посвідчення договору передбачене законодавством, покладаються на покупця.

  4.8.3. У межах строку, встановленого для укладення договору купівлі-продажу об’єкта приватизації, орган приватизації у разі потреби перевіряє оригінал заяви на участь в електронному аукціоні та оригінали доданих документів переможця електронного аукціону щодо відповідності вимогам Закону.

  4.8.4. Після укладення між органом приватизації і переможцем електронного аукціону договору купівлі-продажу та його опублікування органом приватизації через особистий кабінет в електронній торговій системі і натискання електронної кнопки в інтерфейсі особистого кабінету електронному аукціону автоматично присвоюється статус “Аукціон завершено. Договір підписано”.

  4.8.5. Після отримання від переможця електронного аукціону в повному обсязі оплати за укладеним договором та натискання органом приватизації через особистий кабінет електронної кнопки в інтерфейсі особистого кабінету електронному аукціону автоматично присвоюється статус “Договір оплачено. Очікується наказ”.

  4.8.6. Приватизація об’єкта вважається завершеною з моменту його продажу та переходу до покупця права власності або завершення розміщення всіх акцій, передбачених до продажу планом розміщення акцій, і оформлюється актом відповідного органу приватизації. Форма акту визначається з урахуванням особливостей Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідних нормативних актів Червоногригорівської селищної ради.

  4.8.7. Після видання та опублікування органом приватизації акту про завершення приватизації протягом 10 календарних днів з дня присвоєння електронному аукціону статусу, визначеного пунктом 73 Порядку № 432 (пункт 4.8.5. цього Положення), шляхом натискання органом приватизації в електронній торговій системі електронної кнопки в інтерфейсі особистого кабінету електронному аукціону автоматично присвоюється статус «Приватизація об’єкта завершена».

  4.8.8. У разі прийняття органом приватизації рішення про приватизацію шляхом викупу відповідно до частин восьмої, десятої статті 15 Закону дії щодо підписання та опублікування договору купівлі-продажу, порядок та строки оплати за ним, в тому числі порядок та строки перерахування плати за участь в електронному аукціоні, порядок та строки перерахування гарантійного внеску такого учасника оператором електронного майданчика та опублікування інформації про результати продажу, вчиняються відповідно до вимог Порядку № 432.

  4.8.9. Орган приватизації забезпечує оприлюднення інформації про завершення приватизації та істотні умови укладеного договору купівлі-продажу (викупу) на офіційному веб-сайті ради протягом 5 (п’яти) робочих днів з моменту укладення відповідного договору.


5. Особливості продажу об’єктів комунальної власності Червоногригорівської селищноїтериторіальної громади

  5.1. Об’єкти приватизації продаються виключно на електронних аукціонах крім тих, які відповідно до діючого законодавства можуть бути приватизовані шляхом викупу.

  5.2. Електронний аукціон проводиться відповідно до договору, що укладається органом приватизації (як організатором аукціону) з операторами електронних майданчиків.

  5.3. Якщо переможець електронного аукціону відмовився від підписання протоколу про результати електронного аукціону або договору купівлі-продажу чи не підписав такий протокол або договір у встановлені строки, орган приватизації складає та завантажує відповідний акт в електронну торгову систему. За наслідками завантаження органом приватизації відповідного акту електронною торговою системою автоматично формується та оприлюднюється новий протокол аукціону.

  5.4. У разі відмови переможця аукціону від підписання протоколу аукціону або відмови переможця аукціону від укладення договору купівлі-продажу гарантійний внесок йому не повертається та підлягає перерахуванню до Червоногригорівської селищної територіальної громади на рахунки, визначені органом приватизації за погодженням із уповноваженим фінансовим органом Червоногригорівської селищної ради.


6. Особливості приватизації об’єктів комунальної власності Червоногригорівської селищної територіальної громади, переданих у оренду

  6.1. Приватизація об’єктів комунальної власності, переданих в оренду, здійснюється шляхом викупу орендарем за ціною, визначеною за результатами його незалежної оцінки, якщо виконується кожна з умов, передбачених частиною 2 статті 18 Закону.

  6.2. Надання згоди орендодавця на здійснення невід’ємних поліпшень здійснюється в порядку, визначеному Червоногригорівською селищною радою (додаток 1 до Положення).

  6.3. Орендар, який виконав умови, передбачені пунктом 6.1. цього Положення, звертається до органу приватизації щодо приватизації об’єкта оренди шляхом викупу. Заява про включення об’єкту оренди до переліку об’єктів, що підлягають приватизації, подається орендарем до органу приватизації. Разом із заявою подаються інформація і документи, передбачені підпунктами 4.7.1. – 4.7.2. цього Положення, а також документи, що підтверджують виконання орендарем умов, передбачених пунктом 6.1. цього Положення.

  6.4. У разі невиконання орендарем приписів п. 6.1. цього Положення, або небажання орендаря здійснити викуп об’єкта оренди, приватизація об’єкта здійснюється шляхом проведення аукціону.

  6.5. Договір оренди зберігає чинність для нового власника приватизованого майна, а в разі, якщо покупцем переданого в оренду об’єкта є орендар, дія відповідного договору припиняється з дня, за яким об’єкт оренди переходить у його власність.


7. Заключна частина

  7.1. Раніше прийняті Червоногригорівською селищною радою та її виконавчими органами нормативні документи щодо приватизації об`єктів комунальної власності територіальної громади діють в тих частинах, що не суперечать цьому Положенню і діючому законодавству.

  7.2. Питання, не врегульовані цим Положенням, регулюються Законом «Про приватизацію державного і комунального майна» Порядком проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 432 від 10.05.2018 року.

 

Секретар селищної ради                                                               Людмила ЩЕРБИНА


          Додаток 2

          До Положення про приватизацію об'єктів

          комунальної власності Червоногригорівської

          селищної територіальної громади (малу приватизацію)

 

Порядок

надання орендарю згоди орендодавця комунального майна на здійснення

невід’ємних поліпшень орендованого комунального майна


  1. Цей Порядок розроблено з метою визначення процедури надання Орендарю комунального майна відповідної згоди Орендодавця на здійснення невід’ємних поліпшень орендованого комунального майна.

  2. Процедура надання на здійснення невід’ємних поліпшень орендованого комунального майна включає такі етапи:

  - подання Орендарем на адресу Орендодавця заяви та необхідого пакету документів;

  - розгляд заяви та документації Орендаря;

  - прийняття відповідного рішення.

  3. Для розгляду питання про надання згоди Орендарю на здійснення невід’ємних поліпшень орендованого комунального майна Орендар подає заяву і такі документи:

  - опис передбачуваних поліпшень та кошторисну документацію витрат на їх проведення, виконану згідно вимог чинного зааконодавства;

  - протокол (виписка з протоколу, копія протоколу) засідання профільної постійної депутатської комісії Червоногригорівської селищної ради шодо надання згоди на здійснення поліпшень орендованого майна;

  - приписи органів пожежного нагляду, охорони праці (за їх наявності);

  - довідку балансоутримувача про вартість об’єкта оренди згідно з даними бухгалтерського обліку на початок поточного року (у разі, якщо орендодавець не є балансоутримувачем);

  - завірену копію проектно-кошторисної документації, якщо інше не встановлено договором оренди;

  - звіт за результатами експертизи кошторисної частини проектної документації на здійснення невід’ємних поліпшень.

  - інформацію про доцільність здійснення поліпшень орендованого майна;

  - технічний паспорт (завірена копія).

  4. За результатами розгляду поданих орендарем документів, передбачених пунктом 3 даного порядку, та огляду орендованого майна комісією, створеною рішенням виконавчого комітету Червоногригорівської селищної ради, складається висновок про доцільність здійснення невід'ємних поліпшень орендованого майна.

  До складу комісії входять представники виконавчого комітету Червоногригорівської селищної ради, представники орендодавця та балансоутримувача.

  5. Згода на здійснення поліпшень надається з урахуванням висновків комісії та умов договору у формі листа орендодавця орендарю, у якому міститься погодження на поліпшення орендованого майна. У листі вказується на необхідність першочергового використання амортизаційних відрахувань на орендоване майно для здійснення поліпшень, які збільшують вартість орендованого комунального майна (для цілісних майнових комплексів).

  6. Після отримання згоди орендар складає графік виконання робіт і подає його орендодавцю до відома.

  7. Після здійснення дозволених невід’ємних поліпшень Орендар надає Орендодавцю інформацію про завершення виконання робіт з поданням оригіналу підписаних замовником і підрядником актів приймання виконаних робіт та документів, що підтверджують оплату зазначених робіт, а також інші документи визначені чинним законодавством, у разі потреби.

  8. У разі необхідності підтвердження суми витрачених на проведення невід’ємних поліпшень коштів, Орендодавець може вимагати від Орендаря надання звіту відповідного фінансового аудиту з цього питання.

  9. Роботи на проведення невід’ємних поліпшень орендованого нерухомого майна, проведені без отримання відповідної згоди на їх проведення не можуть вважатись невід’ємними поліпшеннями і не можуть бути враховані при визначені способу приватизації об’єкта, а також не підлягають відшкодуванню Орендодавцем та не можуть бути зараховані в рахунок сплати орендної плати за користування об’єктом приватизації.

  10. За період проведення робіт з невід’ємних поліпшень Орендар сплачує Орендодавцеві орендну плату за користування об’єктом оренди комунального майна,в повному розмірі, якщо інще не передбачено умовами договору оренди.

 

Секретар селищної ради                                                               Людмила ЩЕРБИНА

 

ЗАЯВА

про включення об’єкта права комунальної власності до переліку об’єктів малої  приватизації, що підлягають приватизації

 (для юридичних осіб)

(заповнюється друкованими літерами)

 

Об’єкт малої приватизації (підкреслити)

окреме майно, об’єкт незавершеного будівництва, об’єкт соціально-культурного призначення

Найменування об’єкта малої приватизації

|    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |


|    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |

Місцезнаходження об’єкта малої приватизації                                                                Поштовий індекс |    |    |    |    |    |

|    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |

|    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |

Відомості про балансоутримувача об’єкта малої приватизації Код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ     |   |   |   |   |   |   |    | Повне найменування юридичної особи

|    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |

|   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |    |    |    |    |    |    |    |    |    | Місцезнаходження балансоутримувача об’єкта малої приватизації                              Поштовий індекс |    |    |    |    |    |

|    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |

|    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |

Заявник  юридична особа

Код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ     | | |   |   |   |   |   | Повне найменування юридичної особи

|   |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |

|   |   |   |   |   |   |   |   |   |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    | Повне офіційне найменування держави, де зареєстрований заявник

|   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |    |    |    |    |    |    |    |    |    | Місцезнаходження юридичної особи                                                                                         Поштовий індекс |    |    |    |    |    |

|    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |

|    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |

Уповноважена особа заявника

|    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |

|    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |


(прізвище, ім`я, по-батькові, посада)

Паспортні дані:               серія   |    |    |     номер |    |    |    |    |    |    |      дата видачі   |    |    | / |    |    |  / |    |    |    |    | Ким виданий паспорт (найменування органу, що видав паспорт)

|    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |

|    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |

Інформація для здійснення зв’язку з юридичною особою

Телефон 1     | + | 3 | 8 |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |      Телефон 2      | + | 3 | 8 |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    | Факс                | + | 3 | 8 | | | | | | | | | | |

Адреса сторінки в мережі Інтернет   |   |   |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    | Адреса електронної пошти                            |   |   |   |   |   |   |   |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    | Інші відомості

|    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |

|    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |





 



                                              _

(посада)                                                                              (підпис)                                                 (прізвище, ініціали)

Дата заповнення заяви

|    |    | / |    |    | / |    |    |    |    |                                               М.П.

!!! Заявник забезпечує достовірність наданої інформації та повноту поданих документ




 



 

                    ЗАЯВА

Про включення об’єкта права комунальної власності до переліку об’єктів малої приватизації, що підлягають приватизації

(для фізичних осіб)

(заповнюється друкованими літерами)

 

 

Об’єкт малої приватизації(підкреслити)

окремемайно,об’єктнезавершеногобудівництва,об’єктсоціально-культурногопризначення

Найменування об’єкта малої приватизації

|   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |


|   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |

Місцезнаходження об’єкта малої приватизації                         Поштовий індекс|   |   |   |   |   |

|   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |

|   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |

Відомості про балансоутримувачаоб’єктамалоїприватизаціїКодюридичноїособизгіднозЄДРПОУ    |  |  |  |  |  |  |   |Повне найменування юридичної особи

|   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |

|  |  |  |  |  |  |  |  |  |  |  |  |  |  |  |  |  |  |  |  |  |  |  |  |  |  |  |  |  |  |  |   |   |   |   |   |   |   |   |  

|Місцезнаходження балансоутримувача об’єкта малої приватизації                             

Поштовий індекс|   |   |   |   |   |

|   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |

|   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |

Заявник–фізична особа

Прізвище       |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |Ім`я               |  |  |  |  |  |  |  |  |  |  |  |  |  |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |По-баткові|  |  |  |  |  |  |  |  |  |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |Паспортні дані:                             серія  |   |   |    номер|   |   |   |   |   |   |     дата видачі  |   |   |/|   |   |  /|   |   |   |   |Ким виданий паспорт (найменування органу, що видав паспорт)

|  |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |

|  |  |  |  |  |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    Повне офіційне найменування держави, громадянином якої є заявник

|  |  |  |  |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |Місце проживання фізичної особи

Поштовий індекс|   |   |   |   |   |

|   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |

|   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |

Представник заявника

|   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |

|   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |

(прізвище, ім`я, по-батькові,посада)

Паспортні дані:               серія  |   |   |                 номер|   |   |   |   |   |   |                   дата видачі  |  |  |/|  |  |  /|  |  |   |   |Ким виданий паспорт (найменування органу, що видав паспорт)

|   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |

|   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |

Інформаціядляздійсненнязв’язкузфізичноюособою(представникомзаявника)

Телефон 1     |+|3|8|    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |     Телефон 2      |+|3|8|    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |Факс                            |+|3|8|||||||||||

Адреса сторінки в мережі Інтернет|  |  |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |Адреса електронної пошти              |  |  |  |  |  |  |  |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |Інші відомості

|   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |

|   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |





 


 

                                              _

(посада)                                               (підпис)                            (прізвище,ініціали)

Дата заповнення заяви

|   |   |/|   |   |/|   |   |   |   |                                                                   М.П.

 

!!!Заявникзабезпечуєдостовірністьнаданоїінформаціїтаповнотуподанихдокументів.


Додаток 2

до рішення

Червоногригорівської селищної ради

від 17 грудня 2021 року № 904 – 14/VІІІ


Положення про діяльність аукціонної комісії для продажу

об'єктів малої приватизації комунальної власності

Червоногригорівської селищної територіальної громади


І. Загальні положення

  1. Це Положення, розроблене відповідно до частини четвертої статті 15 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна", визначає порядок утворення аукціонної комісії для продажу об'єктів малої приватизації комунальної власності Червоногригорівської селищної територіальної громади (далі – Комісія), її повноваження, права та порядок роботи.

  2. Комісія у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України, Фонду державного майна України, рішеннями Червоногригорівської селищної ради, її виконавчого комітету та цим Положенням.


II. Склад, порядок утворення Комісії та її повноваження

  1. Комісія є тимчасово діючим колегіальним органом, що утворюється органом приватизації територіальної громади (далі – Орган приватизації) для продажу об'єктів малої приватизації комунальної власності Червоногригорівської селищної територіальної громади протягом 10 робочих днів з дня прийняття рішення про приватизацію об'єкта.

          2. До складу Комісії входять не менше 5 осіб, які є представниками Органу приватизації, членів постійної комісії Червоногригорівської селищної ради з питань  комунальної власності житлово-комунального господарства та заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

  У разі потреби до складу Комісії можуть залучатися з правом дорадчого голосу спеціалісти, експерти, представники органів виконавчої влади, підприємств та/або інших осіб/органів.

  3. Основні принципи діяльності Комісії:

  - законність;

  - колегіальність прийнятих рішень;

  - професіоналізм та неупередженість членів Комісії (недопущення втручання в діяльність Комісії будь-яких органів чи осіб).

  4. Склад Комісії та зміни до нього затверджуються наказом Органу приватизації.

  Голова Комісії та секретар призначаються із працівників Органу приватизації.

  На період тривалої відсутності голови Комісії (хвороба, відпустка тощо) його повноваження покладаються наказом керівника Органу приватизації на будь-кого із членів Комісії.

  5. До основних повноважень Комісії належать:

  1) розроблення умов продажу та їх подання на затвердження Органу приватизації;

  2) визначення стартової ціни;

  3) визначення стартової ціни з урахуванням зниження стартової ціни;

  4) розроблення інформаційного повідомлення про проведення аукціону;

  5) ведення протоколів засідань Комісії та їх подання на затвердження Органу приватизації.

  6. Комісія має право:

  1) під час розроблення умов продажу вносити пропозиції Органу приватизації щодо запитів до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств та/або господарських товариств стосовно подання пропозицій щодо умов продажу, а також надання відомостей, документів та інших матеріалів, необхідних для ознайомлення з об'єктом продажу;

  2) вносити пропозиції Органу приватизації щодо подання запитів спеціалістам, експертам;

  3) заслуховувати пояснення експертів, консультантів та інших спеціалістів.


III. Порядок роботи Комісії

  1. Очолює Комісію та організовує її роботу голова Комісії.

  2. Організаційною формою роботи Комісії є засідання.

  3. Усі рішення Комісії приймаються шляхом поіменного усного голосування (із висловленням позиції "за" або "проти" поставленого на обговорення питання), результати якого заносятьсядо протоколу та підписуються усіма присутніми під час голосування членами Комісії.

  4. Засідання Комісії є правомочним, якщо в ньому бере участь не менше 2/3 осіб від загального складу Комісії.

  5. Члени Комісії мають рівне право голосу при прийнятті рішень. Рішення Комісії приймаються простою більшістю голосів членів Комісії від її загального складу.

  6. За результатами засідання Комісії складаються протоколи, які підписуються всіма членами Комісії, присутніми на засіданні, та у триденний строк подаються на затвердження Органуприватизації.

  7. Секретар Комісії забезпечує:

  1) підготовку матеріалів для розгляду Комісією;

  2) виконання доручень голови Комісії;

  3) підготовку, ведення та оформлення протоколів засідань Комісії.

  8. Члени Комісії зобов'язані брати участь у роботі Комісії.

  У разі якщо засідання Комісії не відбулося через відсутність кворуму, засідання Комісії переноситься на інший день.

  9. Діяльність Комісії припиняється наказом Органу приватизації.


Секретар селищної ради                                                               Людмила ЩЕРБИНА


Додаток 3

до рішення

Червоногригорівської селищної ради

від 17 грудня 2021 року № 904 – 14/VІІІ


ПОРЯДОК

проведення конкурсного відбору суб’єктів оціночної діяльності для проведення незалежної оцінки об'єктів нерухомого майна комунальної власності


І. Загальні положення

 

  1. Порядок проведення конкурсного відбору суб’єктів оціночної діяльності для проведення незалежної оцінки об'єктів нерухомого майна комунальної власності (надалі – Порядок) розроблене відповідно до частини 2 статті 10 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», пункту 12 Методики оцінки майна, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 року № 1891 (зі змінами), з метою удосконалення порядку залучення суб’єктів оціночної діяльності – суб’єктів господарювання на конкурсних засадах для оцінки нерухомого майна, що належить Червоногригорівській селищній територіальній громаді, та встановлює процедуру конкурсного відбору суб’єктів оціночної діяльності – суб’єктів господарювання, визнаних такими згідно із Законом України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» (далі – суб’єкти оціночної діяльності).

  Цей Порядок застосовується Червоногригорівською селищною радою, або уповноваженою нею особою, якщо вартість надання послуг з незалежної оцінки майна менша встановленої в абзаці першому частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» вартості предмета закупівлі.

  2. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:

  - конкурсна документація – конкурсна пропозиція, підтвердні документи та інформація щодо досвіду суб’єкта оціночної діяльності та оцінювачів, які будуть залучені до виконання робіт з оцінки майна та підписання звіту про оцінку майна;

  - конкурсна пропозиція – пропозиція учасника конкурсу щодо вартості надання послуг з оцінки, калькуляції витрат, пов’язаних з наданням таких послуг, а також строку їх виконання (у календарних днях), якщо він не був визначений в інформації про проведення конкурсу;   

  - об’єкти оцінки – будівлі (у тому числі ті, що утворюють комплекси); приміщення; споруди (як окремі об’єкти); об’єкти незавершеного будівництва;

  - претендент – суб’єкт оціночної діяльності, який виявив бажання взяти участь у конкурсі та подав замовнику конкурсну документацію у строк, передбачений в оприлюдненій інформації про проведення конкурсу; учасник конкурсу – претендент, якого допущено до участі в конкурсі.

  3. Для проведення конкурсного відбору суб’єкта оціночної діяльності утворюється конкурсна комісія (далі – комісія) у складі 7 осіб.

  Склад комісії затверджується розпорядженням Червоногригорівського селищного голови.

  4. Очолює комісію голова. У разі відсутності голови комісії його обов’язки виконує заступник голови.

  Голова комісії у межах наданих йому повноважень:

  - скликає засідання комісії; головує на засіданнях комісії;

  - приймає рішення про повторне проведення конкурсу у випадках, передбачених цим Порядком;

  - надає доручення, обов’язкові для виконання членами комісії;

  - організовує підготовку матеріалів для опрацювання комісією;

  - бере участь у голосуванні;

  - підписує документи щодо роботи комісії, зокрема відомість визначення переможця конкурсного відбору суб’єкта оціночної діяльності;

  - представляє комісію у відносинах з установами та організаціями, зокрема за рішенням комісії має право звертатися з відповідними письмовими запитами.

  5. Секретар комісії є її членом та в межах наданих йому повноважень:

  - готує інформаційне повідомлення про проведення конкурсу;

  - забезпечує оприлюднення в друкованих засобах масової інформації та на офіційному сайті Червоногригорівської селищної ради інформації про оголошення конкурсу;

  - опрацьовує подані претендентами підтвердні документи, інформацію щодо практичного досвіду виконання робіт з оцінки;

  - готує для комісії інформаційну довідку щодо кожного претендента, який має намір взяти участь у конкурсі, складеної за результатами опрацювання підтвердних документів, а також наявної в органі приватизації інформації (далі – інформаційна довідка).

  В інформаційній довідці зазначається: наявність у претендента сертифіката суб'єкта оціночної діяльності, яким передбачено провадження практичної діяльності з оцінки майна за напрямами та спеціалізаціями в межах цих напрямів, що відповідають об'єкту, оцінку якого здійснюватиме переможець конкурсу; перелік оцінювачів, які перебувають у трудових відносинах із претендентом, із зазначенням їх кваліфікації, підтвердженої кваліфікаційними свідоцтвами (кваліфікаційними документами) оцінювача; перелік оцінювачів, яких претендент додатково залучає за цивільно-правовими договорами до виконання робіт з оцінки за їх письмовою згодою, із зазначенням їх кваліфікації, підтвердженої кваліфікаційними свідоцтвами (кваліфікаційними документами) оцінювача; наявність зауважень до звітів з експертної грошової оцінки, інформацією про які володіє орган приватизації;

  - готує інформацію про результати конкурсу для повідомлення переможців конкурсу та оприлюднення;

  - забезпечує виконання доручень голови комісії;

  - готує довідкові матеріали для розгляду на засіданні комісії;

  - складає протоколи засідань комісії, відомості визначення переможця конкурсного відбору суб’єкта оціночної діяльності.

  6. Засідання комісії проводиться у разі присутності не менше двох третин її кількісного складу.

  7. Рішення комісії оформлюються протоколом засідання комісії. Протокол підписують голова, секретар та усі присутні на засіданні члени комісії.


ІІ. Підготовка до проведення конкурсу

 

  1. Інформація про проведення конкурсу має містити:

  - дату, час і місце проведення конкурсу;

  - інформацію про об’єкт оцінки;

  - кінцевий термін подання документів; строк виконання робіт у календарних днях (за потреби);

  - вимоги до учасників конкурсу (кваліфікаційні вимоги до оцінювачів, що залучаються до надання послуг з оцінки майна, а також до суб’єктів оціночної діяльності);

  - інформацію про замовника; очікувану найбільшу ціну надання послуг з оцінки об’єкта оцінки;

  - відомості про місцезнаходження комісії, контактні номери телефонів.

  2. Інформація про проведення конкурсу публікується в друкованих засобах масової інформації за 15 календарних днів до оголошеної дати проведення конкурсу та розміщується на офіційному сайті Червоногригорівської селищної ради в мережі Інтернет.

  3. Конкурсна документація претендента подається в запечатаному конверті працівнику органу приватизації, до посадових обов’язків якого віднесено ведення діловодства, за чотири робочі дні до оголошеної дати проведення конкурсу (включно) і складається з: конкурсної пропозиції, запечатаної в окремому конверті, в якій зазначено також строк виконання робіт (у календарних днях), якщо його не було визначено в інформації про оголошення конкурсу.

  Пропозиція щодо ціни надання послуг з оцінки подається з калькуляцією та з урахуванням усіх податків, які сплачує претендент згідно із законом; інформації щодо досвіду суб’єкта оціночної діяльності та оцінювачів, які будуть залучені до виконання робіт з оцінки майна та підписання звіту про оцінку майна (додаток 1); підтвердних документів. На конверті зазначається: «На конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності», а також зазначається назва об’єкта оцінки, щодо якого буде проводитися конкурсний відбір суб’єкта оціночної діяльності, та найменування юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи – підприємця, який подає конкурсну документацію.

  4. До підтвердних документів, поданих на конкурс, належать: заява про участь у конкурсі з відбору суб’єктів оціночної діяльності за встановленою формою (додаток 2); інформація про претендента (додаток 3).

  5. Інформація про претендента містить:

  - наявність сертифіката суб’єкта оціночної діяльності, виданого відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» з доданням копії такого сертифіката;

  - інформацію про оцінювачів, що перебувають у трудових відносинах з претендентом, а також яких він залучає до надання послуг з оцінки та підписання звіту про оцінку майна: кваліфікація, стаж роботи тощо, з доданням кваліфікаційних свідоцтв (кваліфікаційних документів) оцінювачів, виданих згідно із Законом України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».

  6. Один і той самий оцінювач може бути залучений до виконання робіт з оцінки одного об’єкта лише одним претендентом.

  7. Пропозицію щодо ціни надання послуг з оцінки, інформацію щодо досвіду претендента та оцінювачів, які будуть залучені до виконання робіт з оцінки майна та підписання звіту про оцінку майна, підтвердні документи має засвідчити підписом керівник суб’єкта оціночної діяльності. Копії кваліфікаційних свідоцтв (кваліфікаційних документів) засвідчуються підписами оцінювачів.

  8. Відповідальність за достовірність поданих інформації та документів несуть претенденти (учасники конкурсу).

  9. Претендент має право відкликати свою заяву до дати проведення конкурсу, письмово повідомивши про це голову комісії. Про факт відкликання заяви голова комісії інформує членів комісії на засіданні. Поданий таким претендентом пакет документів на конкурсі не розглядається.

  10. До участі в конкурсі з метою надання послуг з оцінки майна можуть бути допущені претенденти, які діють на підставі сертифікатів суб’єкта оціночної діяльності, виданих відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», якими передбачено провадження практичної діяльності з оцінки майна за напрямами оцінки майна та спеціалізаціями в межах таких напрямів, що відповідають об’єкту оцінки, а також вимогам до учасників конкурсу, передбачених пунктом 11 цього розділу Порядку.

  11. Вимогами до учасників конкурсу передбачено наявність:

  - складеної відповідно до цього Порядку конкурсної документації, яку надано у визначений в інформації про проведення конкурсу строк;

  - відповідної кваліфікації оцінювачів щодо об’єкта оцінки, що має підтверджуватися чинними кваліфікаційними свідоцтвами (кваліфікаційними документами) оцінювача, виданими згідно із Законом України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні»;

  - переліку оцінювачів, які будуть залучені до надання послуг з оцінки та підписання звіту про оцінку майна та їх особистого досвіду щодо виконання робіт з оцінки подібного майна;

  - досвіду суб’єкта оціночної діяльності щодо виконання робіт з оцінки подібного майна.

  12. Претенденти не допускаються до участі в конкурсі у разі:

  - якщо подана конкурсна документація є неповною, зокрема не містить хоча б одного з документів, передбачених пунктом 3 цього розділу Порядку;

  - якщо подана конкурсна документація є недостовірною;

  - якщо подана конкурсна документація оформлена неналежним чином та не відповідає вимогам цього Порядку;

  - якщо подана конкурсна документація є такою, що не відповідає оприлюдненій інформації про проведення конкурсу та вимогам цього Порядку;

  - якщо претендент несвоєчасно подав пакет документів для участі у конкурсі.

  13. Рішення про допущення (недопущення) кожного претендента до участі в конкурсі приймається на засіданні комісії шляхом голосування. Рішення приймається простою більшістю голосів членів комісії, присутніх на засіданні комісії, й фіксується в протоколі засідання комісії.

  14. Конкурс вважається таким, що не відбувся, якщо на участь у конкурсі не надійшло жодної заяви або комісією не допущено жодного учасника конкурсу. У таких випадках комісія приймає рішення про повторне проведення конкурсу та призначає його дату.

  15. У разі наявності одного учасника конкурсу комісія приймає рішення про укладення з ним договору про проведення оцінки, якщо учасник конкурсу відповідає загальним критеріям, які визначені пунктом 3 розділу 3 даного Порядку.

  16. З метою уточнення інформації, поданої учасниками конкурсу в конкурсній документації, комісія може письмово звертатися до окремих осіб, суб’єктів господарювання, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, саморегульованих організацій оцінювачів. У такому разі для аналізу уточненої інформації комісія може оголосити перерву в засіданні на строк, що не перевищує сім календарних днів.


ІІІ. Проведення конкурсу та визначення переможця


  1. Конкурс проводиться за наявності не менше двох учасників.

  2. На засіданні комісія:

  - аналізує підтвердні документи, документи щодо практичного досвіду виконання робіт з оцінки претендентів і оцінювачів та розглядає інформаційну довідку про кожного претендента;

  - розпечатує конверти учасників конкурсу з конкурсною пропозицією;

  - розглядає конкурсні пропозиції з урахуванням критеріїв визначення переможця конкурсу;

  - проводить голосування;

  - обирає переможця конкурсу;

  - приймає рішення про відміну конкурсу в разі наявності обставин, що унеможливлюють його проведення.

  3. До критеріїв визначення переможця конкурсу належать:

  - запропонована учасником конкурсу вартість надання послуг з оцінки;

  - строк надання послуг з оцінки (якщо його не зазначено в інформації про проведення конкурсу);

  - досвід учасника конкурсу та оцінювачів, які будуть залучені до проведення оцінки та підписання звіту про оцінку і висновку про вартість об'єкта оцінки;

  - наявність на дату проведення конкурсу невиконаних договорів про надання послуг з оцінки, укладених між учасником конкурсу та органом приватизації;

  - наявність фактів неналежного виконання учасником конкурсу умов договору (договорів) про надання послуг з оцінки;

  - інші критерії, що мають суттєве значення для визначення переможця конкурсу та можливості надати своєчасно та якісно послуги з оцінки об’єкта.

  4. Обрання переможця конкурсу відбувається за один етап.

  Під час обрання переможця конкурсу з відбору суб'єктів оціночної діяльності враховуються в комплексі критерії, визначені пунктом 3 цього розділу Порядку.

  5. Рішення комісії про визначення переможця конкурсу щодо кожного об’єкта оцінки приймається шляхом голосування. Учасник конкурсу, який отримав найбільшу кількість голосів «за» присутніх на засіданні членів комісії (але не менше половини голосів членів комісії, присутніх на засіданні), визнається його переможцем.

  Голова комісії має право вирішального голосу, якщо при прийнятті рішення про визначення переможця конкурсу голоси членів комісії розділилися порівну.

  Відомість визначення переможця конкурсного відбору суб’єкта оціночної діяльності (додаток 4) складається для кожного об’єкта оцінки окремо. Відомість підписується головою та членами комісії, присутніми на засіданні, та приєднується до протоколу засідання комісії.


IV. Інформація про результати конкурсу


1. Після проведення конкурсу орган приватизації письмово (або телефоном, факсом, електронною поштою) інформує переможця про результати конкурсу із зазначенням ціни та строку надання послуг з оцінки, а також щодо оцінювачів, яких буде залучено до надання послуг з оцінки.

2. Інформація про результати конкурсу (найменування/прізвище, ім’я, по батькові суб’єкта оціночної діяльності, назва об’єкта оцінки, мета проведення оцінки, вартість та строк надання послуг з оцінки) публікується в друкованих засобах масової інформації та розміщується на офіційному сайті Червоногригорівської селищної ради.

3. З суб’єктом оціночної діяльності – переможцем конкурсу укладається договір на проведення оцінки майна. Замовником за таким договором виступає орган приватизації, а платником може виступати покупець або потенційний покупець об’єкта оцінки. При цьому на платника як сторону договору поширюються обмеження, зазначені в статті 8 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».  

4. З метою формування показників очікуваної найбільшої ціни надання послуг з оцінки орган приватизації узагальнює інформацію про результати конкурсів. Для формування показників очікуваної найбільшої ціни орган приватизації вираховує середню ціну надання послуг з оцінки об’єкта, що запропоновані переможцями за результатами попереднього конкурсу (за умови укладення і виконання в подальшому договору про надання послуг з оцінки майна) та індексує її на узагальнений індекс інфляції за період, що минув з дати проведення попереднього конкурсу до дати оголошення нового конкурсу. В залежності від характеристик об’єкта оцінки (площа, стан, місце знаходження, мета оцінки (викуп, аукціон) тощо) орган приватизації має право зменшити або збільшити показники очікуваної найбільшої ціни, але не більше, ніж на 20% від вирахуваної середньої ціни з урахуванням індексації.

5. У разі якщо на час складання звіту про оцінку майна оцінювач, який був заявлений учасником конкурсу як такий, що буде залучений до проведення оцінки та підписання звіту про оцінку і висновку про вартість, з поважних причин не може надати послуги з оцінки, суб’єкт оціночної діяльності повідомляє про це орган приватизації. У такому разі суб’єкт оціночної діяльності зобов’язаний надати органу приватизації кандидатуру іншого оцінювача, що має кваліфікацію, стаж практичної діяльності з оцінки та практичний досвід виконання робіт з оцінки аналогічні тим, які мав оцінювач, заявлений у конкурсній документації учасника конкурсу – зазначеного суб’єкта оціночної діяльності.

6. Конкурсна документація учасників конкурсу, зберігається в органі приватизації протягом трьох років.  




Секретар селищної ради                                                               Людмила ЩЕРБИНА








Додаток 1

до Порядку про конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності для проведення незалежної оцінки об’єктів нерухомого майна комунальної власності


Інформація щодо досвіду суб'єкта оціночної діяльності та (або) оцінювачів, які будуть залучені до виконання робіт з оцінки майна та підписання звіту про оцінку майна


_______________________________________________________________________ (найменування юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - підприємця)


№ з/п


Назва об'єкта

Мета проведення оцінки

Дата оцінки

Період проведення оцінки

Замовник

Досвід суб'єкта оціночної діяльності /досвід оцінювача (прізвище, ім'я, по батькові)*


Документ, що підтверджує досвід**










* Зазначається конкретна особа – оцінювач (оцінювачі) або безпосередньо суб’єкт оціночної діяльності, який бере участь у конкурсі.


** Копія договору (копії договорів) про надання послуг з оцінки разом з копією акта приймання-передавання робіт з оцінки (показник вартості виконання робіт та порядок розрахунку можуть бути заштриховані), копією висновку про вартість об'єкта оцінки, оригіналом або копією рецензії. Документи мають бути засвідчені керівником.




 "___" ____________ 20__ року                                       ____________                            

                                                                                                  (підпис)











Додаток 2

до Порядку про конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності для проведення незалежної оцінки об’єктів нерухомого майна комунальної власності


ЗАЯВА

про участь у конкурсі з відбору суб'єктів оціночної діяльності


Заявник _________________________________________________________________ (найменування юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи — підприємця)


Керівник _________________________________________________________________ (прізвище, ім'я та по батькові; посада) який діє на підставі _________________________________________________________________ (установчий документ або виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань – для фізичних осіб – підприємців) зареєстрованого_____________________ за № _________________________________ Свідоцтво платника податку на додану вартість (за наявності) від _____________________                                              №_________________________ Розрахунковий рахунок                                         №__________в______________________МФО_________________________________________________________________________ ________________

Ідентифікаційний код заявника за ЄДРПОУ, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) Місцезнаходження (місце проживання) _________________________________________________________________ _________________________________________________________________

                                               (телефон, телефакс)



Просимо дозволити взяти участь у конкурсі щодо відбору суб’єктів оціночної                            діяльності на право проведення незалежної оцінки ______________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________         (повна назва об'єкта)



«____» ________________20____ року ______________________ (підпис)




Додаток 3

до Порядку про конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності для проведення незалежної оцінки об’єктів нерухомого майна комунальної власності



Інформація про претендента _________________________________________________________________________________

(найменування юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи – підприємця)


1. Наявність сертифіката суб’єкта оціночної діяльності.

Сертифікат суб’єкта оціночної діяльності від _____________________ №____________________

2. Наявність оцінювачів, які перебувають у трудових відносинах із претендентом і будуть залучені до виконання робіт з оцінки майна та підписання звіту про оцінку майна.


Прізвище, ім'я, по батькові

Дата видачі кваліфікаційного документа оцінювача*

Номер кваліфікаційного документа оцінювача

Напрями та спеціалізації, за якими видано кваліфікацій-ний документ оцінювача**

Стаж роботи оцінювача, років

Особистий підпис ***










*Зазначаються всі кваліфікаційні документи оцінювача.

** І. Оцінка об’єктів у матеріальній формі.

1.1. Оцінка нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них.

1.2. Оцінка машин і обладнання.

1.3. Оцінка колісних транспортних засобів.

1.4. Оцінка літальних апаратів.

1.5. Оцінка судноплавних засобів.

1.6. Оцінка рухомих речей, що становлять культурну цінність.

1.7. Оцінка рухомих речей, крім таких, що віднесені до машин, обладнання, колісних транспортних засобів, літальних апаратів, судноплавних засобів, та тих, що становлять культурну цінність.

ІІ. Оцінка цілісних майнових комплексів, паїв, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів, у тому числі прав на об’єкти інтелектуальної власності.

2.1. Оцінка цілісних майнових комплексів, паїв, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів (крім прав на об’єкти інтелектуальної власності).

2.2. Оцінка прав на об’єкти інтелектуальної власності.

*** Розглядається як письмова згода.




 «____» ________________20____ року                             ______________________ (підпис)


Додаток 4

до Порядку про конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності для проведення незалежної оцінки об’єктів нерухомого майна комунальної власності

 

Відомість визначення переможця конкурсного відбору суб’єкта оціночної діяльності 

для виконання робіт з оцінки

 ________________________________________________________________________________ 

(назва об’єкта оцінки)






№ з/п

Учасник конкурсу

Кількість голосів

За

Проти

Утрималися

1





2







Голова комісії


Члени комісії:





 «____» ____________ 20_____ року



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux