Червоногригорівська селищна рада
Нікопольський район Дніпропетровська область
Рішення сесії
від 27 серпня 2021р. № 610 - 10/VІІІ
Про упорядкування деяких питань діяльності закладів культури Червоногригорівської селищної ради
Опубліковано 02 вересня 2021


Керуючись ст.ст. 21-1, 21-2, 21-3, 21-4, 21-5 Закону України «Про культуру, на виконання вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури» від 28 січня 2016 року  № 955, керуючись                   ст. 25, 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,                    селищна рада


ВИРІШИЛА:


  • Затвердити Положення про Порядок призначення керівників закладів культури Червоногригорівської селищної  ради (додається).
  • Затвердити форму контракту з керівниками закладів культури Червоногригорівської селищної ради (додається).
  • Затвердити Положення про комунальний заклад «Червоногригорівський селищний будинок культури» Червоногригорівської  селищної ради Нікопольського району Дніпропетровської області (додається).
  • Затвердити Положення про комунальний заклад «Придніпровський сільський будинок культури» Червоногригорівської селищної ради Нікопольського району Дніпропетровської області (додається).
  • Затвердити Положення про комунальний заклад «Дмитрівський сільський будинок культури» Червоногригорівської селищної ради Нікопольського району Дніпропетровської області (додається).
  • Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії селищної ради з питань: фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій (Стаценко); прав людини, законності, депутатської діяльності, етики, регламенту та гуманітарних питань (Коваленко).


Селищний голова                                         Олександр ПРОКОПЕНКО      

                                                                       

                                                                          ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                          Рішення Червоногригорівської

                                                                          селищної ради

                                                                          від 27 серпня 2021 року

                                                                          № 610 – 10/VІІІ


 

Положення про порядок 

призначення керівників

                                                   закладів культури

Червоногригорівської селищної ради

 

Це Положення визначає порядок  призначення на посаду керівників закладів культури комунальної форми власності Червоногригорівської селищної ради.

 

  • Положення розроблено відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про культуру», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури» від 28.01.2016 № 955, дія цього Положення поширюється на керівників та кандидатів на посаду керівників комунальних закладів культури Червоногригорівської селищної  ради.

  • Керівники закладів культури призначаються на посаду шляхом укладення з ними контракту строком на п’ять років за результатами конкурсу.

  • Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України контракт є особливою формою трудового договору, в якому строк його дії, права, обов’язки і відповідальність сторін, умови матеріального забезпечення і організації праці працівника, умови розірвання договору можуть встановлюватися угодою сторін.

  • Рішення про проведення конкурсу приймає засновник -Червоногригорівська селищна рада.  Підставою для прийняття рішення про проведення конкурсного відбору є:

-    утворення нового закладу;

-   наявність вакантної посади керівника закладу;

- прийняття рішення щодо припинення (розірвання) трудового договору (контракту) з керівником закладу.


          6.  Керівником комунального закладу культури може бути особа, яка має вищу освіту  (ступеня спеціаліста, магістра), стаж роботи у сфері культури не менше трьох років,має організаторські здібності, стан фізичного і психічного здоров’я, що не перешкоджає виконанню професійних обов’язків, пройшла конкурсний відбір та визнана переможцем конкурсу,  володіє державною мовою.


7.  Як виняток,  керівником комунального закладу культури може бути особа, яка  має вищу, або передвищу нефахову освіту, але має досвід роботи у сфері культури не менше як три роки,  володіє державною мовою та здатна за своїми діловими і моральними якостями  виконувати відповідні посадові обов’язки.


8. Не може бути призначена на посаду керівника комунального закладу культури особа, яка:

- за рішенням суду визнана недієздатною або її дієздатність обмежена; 

- має судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку;

- є близькою особою або членом сім’ї керівників органу, що відповідно до статутних документів здійснює управління комунальним закладом культури, а саме органів місцевого самоврядування (далі – засновник  закладу);

- позбавлена права обіймати відповідну посаду;

- за рішенням суду визнана винною у вчиненні корупційного правопорушення;

- підпадає під заборону, встановлену ЗУ «Про очищення влади».


          9. Кандидатів на посаду керівника комунального закладу культури визначає конкурсна комісія за результатами відкритого конкурсного добору на зайняття цієї посади.


10. Конкурсний добір керівника комунального закладу культури складається з таких етапів:

- оголошення засновником закладу  конкурсу на посаду керівника комунального закладу культури;

- формування складу конкурсної комісії;

- подання документів кандидатами на посаду керівника комунального закладу культури;

- перевірка поданих документів на відповідність установленим законодавством вимогами;

          - добір кандидатів на посаду керівника комунального закладу культури;

         - проведення конкурсного відбору;

         - визначення переможця конкурсу шляхом голосування, або визнання конкурсу таким, що не відбувся;

- призначення засновником закладу керівника комунального закладу культури.


11. Конкурсний відбір визначається таким, що не відбувся, якщо:

- відсутні заяви про учась у конкурсі;

- до участі у конкурсі не допущено жодного кандидата;

- жодного з кандидатів не визначено переможцем.


12.  Організацію та проведення конкурсного добору, а також роботу конкурсної комісії забезпечує Червоногригорівська селищна рада.


13. Засновник закладу оголошує конкурс на посаду керівника комунального закладу культури не пізніш як за два місяці до завершення строку повноважень керівника комунального закладу культури відповідно до контракту або впродовж семи днів з дня дострокового припинення його повноважень.


14. Оголошення про конкурс розміщується в друкованих засобах масової інформації та/або  на офіційному веб-сайті Червоногригорівської селищної  ради, а також може розміщуватись на інформаційних сайтах, сайтах професійного спрямування, сайтах установ культури та може поширюватися в будь-який інший спосіб.


15. Оголошення про конкурс на посаду керівника комунального закладу культури має містити інформацію про дату початку приймання документів, дату початку формування конкурсної комісії, умови, строки проведення конкурсу та вимоги до  кандидатів.

У оголошенні може  міститися додаткова інформація, що не суперечить законодавству.


   16.  Конкурсна комісія складається з дев’яти членів.


   17. Персональний склад конкурсної комісії  формується не пізніше 30 днів після оголошення конкурсу на посаду керівника комунального закладу культури. Персональний склад конкурсної комісії та зміни до нього (за потреби) затверджує своїм розпорядженням голова Червоногригорівської селищної  ради.


18. До складу конкурсної комісії по три кандидатури подають члени трудового колективу, громадські організації у сфері культури відповідного функціонального спрямування та засновник закладу.


19. Кандидатури до складу конкурсної комісії від трудового колективу обираються на загальних зборах трудового колективу.


20. Члени конкурсної комісії мають бути неупередженими та незалежними. Не допускається втручання в діяльність конкурсної комісії              будь-яких органів влади, а також учасників конкурсу.

Членами конкурсної комісії можуть бути:

- незалежні фахівці у сфері культури, публічного або бізнес-адміністрування;

- члени професійних, творчих спілок, об’єднань, асоціацій, організацій у сфері культури, зареєстрованих відповідно до закону;

- члени міжнародних об’єднань, асоціацій, організацій у сферах культури.


          21. Членом конкурсної комісії не може бути особа, яка:

- за рішенням суду визнана недієздатною або її дієздатність обмежена;

- має судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку, або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;

- є близькою особою  або членом сім’ї учасника конкурсу чи органу управління.


22. Конкурсна комісія вважається повноважною у разі затвердження в її складі не менше шести осіб.

                                                                                

23. Селищний голова своїм розпорядженням призначає секретаря конкурсної комісії, який бере участь у засіданнях комісії без права голосу. Секретар веде і зберігає протоколи засідань конкурсної комісії, які підписують усі члени конкурсної комісії.


24. Голова конкурсної комісії  обирається  членами конкурсної комісії з їх числа та проводить засідання конкурсної комісії.


25. Конкурсна комісія:

- опрацьовує подані претендентами документи та визначає відповідність їх установленим вимогам;

- ухвалює рішення щодо допуску претендентів до участі в конкурсі;

- забезпечує відкритість та прозорість при проведенні конкурсу;

- проводить конкурсний відбір;

- визначає переможця за результатами проведеного конкурсу.


26 . Члени конкурсної комісії мають право:

- вносити пропозиції до порядку денного засідання конкурсної комісії;

- брати участь в обговоренні питань порядку денного засідань конкурсної комісії;

- висловлювати, у тому числі письмово, окрему думку щодо рішень, прийнятих на засіданні комісії.


         27. Усі зацікавлені особи можуть взяти участь у конкурсі на посаду керівника комунального закладу культури.


28. Особа, яка бере участь у конкурсі, упродовж 30 днів з дня оголошення конкурсу подає такі документи:

- заява про участь у конкурсі з наданням згоди на обробку персональних даних відповідно до Закону України "Про захист персональних даних";

- автобіографія, що містить прізвище, ім’я та по батькові, число, місяць, рік і місце народження, інформацію про громадянство, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду (заняття), місце роботи, громадську роботу (у тому числі на виборних посадах), контактний номер телефону та адресу електронної пошти чи іншого засобу зв’язку, відомості про наявність чи відсутність судимості;

- копія документа, що посвідчує особу, копії документів про вищу, або передвищу  освіту;

- два рекомендаційні листи довільної форми;

- мотиваційний лист довільної форми.

Зазначені документи надсилаються на поштову та електронну адреси Червоногригорівської селищної  ради у встановлений цим пунктом строк.


29. Перелік документів, зазначених у пункті 28  є вичерпним. Особа може надати інші документи, які, на її думку, підтверджують її професійні та  моральні якості.


30. Особа, яка подає документи, відповідає за достовірність поданої інформації.


31. Упродовж трьох робочих днів після закінчення строку подання документів для участі в конкурсі орган управління оприлюднює подані документи, визначені у п.28 Порядку, на офіційному сайті Червоногригорівської селищної ради відповідно до Закону України "Про захист персональних даних".


32. Усі зацікавлені особи протягом семи днів з дня оприлюднення відомостей про кандидатів можуть подавати пропозиції та зауваження щодо кандидатур на електронну пошту Червоногригорівської селищної  ради, які передаються конкурсній комісії.


33. Під час проведення конкурсу обробка персональних даних учасників здійснюється відповідно до Закону України "Про захист персональних даних".


34. Конкурсний добір проводиться публічно.


35. Засновник закладу  забезпечує відео- та аудіофіксацію всіх засідань конкурсної комісії та розміщує матеріали засідань конкурсної комісії на офіційному  сайті Червоногригорівської селищної  ради. Представники засобів масової інформації та громадськості мають право бути присутніми на засіданнях конкурсної комісії під час проведення співбесіди з кандидатами, під час якої публічно презентуються запропоновані проекти програм розвитку закладу культури на один і п’ять років.

36. Засновник закладу  не пізніш як за 10 днів до дня проведення першого засідання конкурсної комісії повідомляє кандидатів про час та місце проведення засідання конкурсної комісії.


37. Конкурсна комісія проводить перше засідання через 10 днів після закінчення строку приймання документів.


38. На першому засіданні конкурсна комісія розглядає документи, подані кандидатами на посаду керівника комунального закладу культури, на відповідність кваліфікаційним вимогам. Результати розгляду невідкладно повідомляються кандидатам електронною поштою чи іншим засобом зв’язку, зазначеним в автобіографії, резюме.


39. Особа не допускається до участі в доборі кандидатів на посаду керівника комунального закладу культури у разі невідповідності вимогам, зазначеним у статті 211 Закону України «Про культуру», за рішенням конкурсної комісії.


40. Засновник зобов’язаний оприлюднити на офіційному веб-сайті селищної  ради умови праці, відомості про матеріально-технічну базу закладу культури, фінансову звітність за попередній бюджетний період закладу культури, на посаду керівника якого проводиться конкурс.


41. Допоміжними критеріями під час голосування на користь кандидатів є:

- післядипломна освіта у галузі управління;

- ступінь MBA (Master of Business Administration), MPA (Master of Public Administration), MLA (Master of Liberal Arts), магістра бізнес-адміністрування чи магістра державного управління;

-  науковий ступінь доктора філософії (кандидата наук) чи доктора наук;

- досвід роботи на керівних посадах в українських/міжнародних компаніях, установах, програмах, проектах у сфері культури;

- володіння офіційними мовами Європейського Союзу;

- досвід розроблення і реалізації інвестиційних та інноваційних проектів;

- схвальні відгуки в українських та іноземних галузевих засобах масової інформації;

- бездоганна ділова репутація.


42. Конкурсна комісія приймає рішення про визначення переможця конкурсу шляхом голосування та оприлюднює його на офіційному веб-сайті Червоногригорівської селищної  ради, рекомендує його для призначення керівником закладу,  спосіб голосування визначається рішенням конкурсної комісії.


43. Рішення конкурсної комісії вважається прийнятим, якщо за нього на засіданні конкурсної комісії проголосувала більшість від затвердженого складу конкурсної комісії.


44. У разі виявлення фактів, що свідчать про конфлікт інтересів члена конкурсної комісії, такий член конкурсної комісії не бере участі в голосуванні.

 

45. У разі відхилення конкурсною комісією всіх кандидатів на посаду керівника закладу культури або відсутності зацікавлених осіб до участі в конкурсі, конкурсна комісія визнає конкурс таким, що не відбувся та проводить повторний конкурс на заміщення вакантної посади керівника закладу культури.

 

46. Селищний  голова має  призначити переможця конкурсу на заміщення вакантної посади керівника закладу культури керівником закладу культури не пізніше двох місяців з дня оголошення конкурсу. Підставою для видання розпорядження селищного голови про призначення керівника закладу культури є підписання контракту. Істотні умови контракту публікуються на офіційному веб-сайті селищної  ради не пізніше наступного дня після його підписання.


47. Контракт з керівником закладу культури визначає основні вимоги до діяльності закладу культури, виконання яких є обов’язковим для керівника, та інші умови. Обов’язковими умовами контракту з керівником закладу культури є:

- виконання програми розвитку закладу культури на один і п’ять років, що розглядалися на засіданні конкурсної комісії;

- особливості порядку здійснення контролю за діяльністю закладу культури;

- критерії оцінки праці керівника;

- умови оплати праці керівника;

- особливі підстави для дострокового розірвання контракту та відповідні наслідки для його сторін.


48. Рішення щодо повторного проведення конкурсу на конкретну посаду приймається керівником закладу культури у разі:

відсутності заяв на заміщення посади;

якщо при повторному голосуванні не визначено переможця конкурсу.

Підставою для визнання конкурсного відбору таким, що не відбувся, є розпорядження селищного голови, що призначає керівника закладу культури.




Секретар селищної ради                                      Людмила ЩЕРБИНА




                  ЗАТВЕРДЖЕНО

                Рішення Червоногригорівської

                селищної ради

                від 27 серпня 2021 року

                № 610 – 10/VІІІ

 

                                                       КОНТРАКТ 

з керівником закладу культури 

 Червоногригорівської селищної ради 

___________________________________________________________________

(назва закладу культури)

 

смт  Червоногригорівка                                           «_____»  __________ 20___  р.

          

 

Виконавчий комітет Червоногригорівської селищної ради

(повне найменування виконавчого органу селищної ради) в особі голови    Червоногригорівської селищної ради ____________________________________

                                                                                                                                         (посада, прізвище, ім’я, по батькові)

(надалі – Роботодавець), що діє на  підставі Закону країни  «Про місцеве самоврядування в Україні» з однієї сторони, та громадянин (ка) ___________________________________________________________________

(прізвище, ім'я, по батькові)

іменований (а) (надалі – Керівник), з іншої сторони, разом надалі - Сторони, а кожен окремо – Сторона, уклали цей контракт (надалі – Контракт) про те, що

 

____________________________________________призначається на посаду

                         (прізвище, ім'я, по батькові)

                                          

директора _______________________________________________________,

                                                                            (повна назва посади та закладу культури)

як такий (така), що пройшла за конкурсом на заміщення вакантної посади на термін  з____________________по ______________________.

                                          

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ 

 

         1.1. За цим контрактом Керівник зобов'язується безпосередньо і через адміністрацію закладу культури здійснювати оперативне поточне управління (керівництво) закладом культури, забезпечувати його діяльність, ефективно використовує та зберігає майно закладу, а Роботодавець зобов'язується створювати належні умови для матеріального забезпечення і організації праці Керівника закладу.

          1.2. На підставі контракту виникають трудові відносини між Керівником закладу культури та Роботодавцем.

         1.3. Керівник, який уклав цей контракт, є повноважним представником закладу культури під час реалізації повноважень, функцій, обов'язків закладу культури, передбачених актами законодавства, положенням закладу культури, іншими нормативними документами.

         1.4. Керівник діє на засадах єдиноначальності.

         1.5. Керівник є підзвітним Роботодавцю у межах, встановлених законодавством, положенням закладу культури та цим контрактом.

          1.6. Прийняття Керівника здійснюється на підставі позитивного висновку конкурсної комісії та Роботодавця.

         1.7. На період відпустки, хвороби або відсутності з інших поважних причин Керівника, його обов’язки виконує призначена ним особа, яка в повному обсязі виконує його функції та обов’язки, користується повноваженнями і правами  Керівника, якщо останнім не установлено іншого.

 

2. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН 

 

          2.1. Керівник здійснює керівництво закладом культури, організовує його господарську, виробничу, соціально-побутову та інші види діяльності, забезпечує виконання завдань закладу культури, передбачених Законами України  «Про культуру», «Про бібліотеки та бібліотечну справу», «Про музеї та музейну справу», «Про охорону культурної спадщини», Положенням закладу культури та цим Контрактом.

          2.2. Керівник зобов'язується:

          2.2.1. Дотримуватись положень чинного законодавства України.

          2.2.2. Дотримуватись виконання програм розвитку закладу культури на один і п’ять років, що розглядалися на засіданні конкурсної комісії і є невідємними додатками 1, 2 до даного контракту.

          2.2.3. Забезпечувати цільове та ефективне використання коштів місцевого бюджету.

          2.2.4. Вживати заходів щодо створення належних умов праці працівникам закладу культури відповідно до вимог законодавства, а також забезпечити дотримання прав працівників відповідно до законодавства про працю та гарантованих законодавством про охорону праці.

          2.2.5. Дотримуватись визначених нормативно-правовими актами фінансових та бюджетних правових норм, здійснювати контроль за збереженням майна, ощадливим і раціональним використанням  матеріальних цінностей.

          2.2.6. Забезпечувати нормування праці в закладі культури відповідно до вимог чинного законодавства.

          2.2.7. Спрямовувати діяльність працівників закладу культури на визнання його авторитету на державному та міжнародному рівні.

         2.2.8. Дотримуватись норм чинного законодавства, здійснювати удосконалення форм і методів управління, умов колективного договору, зміцнення договірної та трудової  (виконавської) дисципліни.

         2.2.9. Виконувати вимоги, надані Роботодавцем в межах своєї компетенції.

          2.2.10. У разі припинення трудових відносин з Роботодавцем передати справи новопризначеному керівнику або особі, яка виконує обов’язки керівника на підставі акта приймання-передачі.

          2.3.___________________________________________________________

            (інші зобов'язання, що покладаються на Керівника)

          2.4. Обов’язки Роботодавця:

          2.4.1. Інформує про галузеву науково-технічну політику, нормативно-правові акти з питань фінансово-економічної діяльності та реалізації державної політики у сфері культури і мистецтва.

          2.4.2. Надає інформацію на запит Керівника.

          2.4.3. Зобов’язаний дотримуватись умов даного контракту.

          2.4.4. Звільняє Керівника у разі закінчення контракту, достроково за ініціативою  Керівника, а також у випадках, передбачених законодавством, в тому числі, порушень умов цього контракту.

          2.4.5. Організовує та здійснює фінансовий контроль за діяльністю закладу культури.

          2.4.6. Здійснює контроль за ефективністю використання і збереження закріпленого за закладом культури майна.

          2.4.7. Організовує та здійснює контроль за виконанням обов’язків Керівника, передбачених діючим законодавством, Положенням закладу культури та цим контрактом.

          2.4.8. Своєчасно виплачувати заробітну плату працівникам закладу культури.

          2.5. Керівник наділений повноваженнями і правами, які передбачені законодавчими та іншими нормативними актами, а також Положенням закладу культури та цим контрактом.


          2.6. Керівник має право:

           2.6.1. Без доручення діяти від імені закладу культури, представляти його інтереси в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, інших організаціях у відносинах з юридичними особами та громадянами.

          2.6.2. Вирішувати інші питання, віднесені законодавством, Роботодавцем, Положенням закладу культури і цим контрактом до компетенції Керівника.


          2.7.  Роботодавець має право:

          2.7.1. Делегувати Керівникові окремі свої повноваження з питань, пов’язаних з діяльністю закладу культури в межах, визначених законодавством. При цьому передача повноважень здійснюється шляхом укладання додаткової угоди до контракту.

          2.7.2. Здійснювати у межах своїх повноважень контроль за виконанням Керівником умов цього контракту.     

          2.7.3. Вимагати від Керівника достроковий звіт про його дії, якщо останній допустив невиконання (неналежне виконання) своїх обов’язків щодо управління закладом культури та розпорядження його майном.

          2.7.4. Проводити перевірки діяльності закладу культури з питань, що відносяться до його компетенції, запитувати інформацію від Керівника щодо окремих напрямів діяльності закладу культури.

          2.7.5. Тимчасово відсторонити Керівника від виконання, покладених на нього, обов’язків у зв’язку з проведенням перевірки окремих напрямів діяльності Керівника для з’ясування питання невиконання (неналежного виконання) його обов’язків.

          2.7.6. Звільнити Керівника у разі закінчення контракту, достроково за ініціативою Керівника, а також у випадках, передбачених чинним законодавством та цим  контрактом. 


3. ОПЛАТА ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНО-ПОБУТОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КЕРІВНИКА

 

          3.1. За виконання обов'язків, передбачених цим контрактом, Керівникові нараховується заробітна плата в межах фонду оплати праці, виходячи з установлених:

          3.1.1.Посадового окладу, встановленого відповідно до тарифного розряду Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів.

          3.1.2. Надбавок (за особливі умови праці, за вислугу років, за почесне звання, тощо).

          3.1.3. Доплат (за вчене звання, за науковий ступінь, тощо).


          3.2.  Керівникові виплачується:

          3.2.1. Премія за високі показники в роботі, належне виконання обов’язків, передбачених цим контрактом. Розмір премії встановлюється Роботодавцем відповідно до Положення про преміювання, передбаченого колективним договором закладу культури за погодженням з профспілковим комітетом первинної профспілкової організації.

          3.2.2. Матеріальна допомога на оздоровлення під час щорічної відпустки у розмірі посадового окладу.

          3.2.3. Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань відповідно до законодавства у межах наявних коштів на оплату праці.

          3.2.4. У разі невиконання (неналежного виконання) Керівником обов’язків, передбачених цим контрактом, порушення трудової (виконавської) дисципліни, допущення в закладі культури нещасного випадку із смертельним наслідком з вини закладу культури премія зменшується або не нараховується  у тому звітному періоді, коли було виявлено порушення.

          3.2.5. Посадовий оклад Керівника може бути переглянутий у відповідності зі змінами умов оплати праці відповідно до постанов Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства Культури та чинного законодавства України.

          Керівнику може виплачуватися премія в межах фонду оплати праці за розпорядженням  Роботодавця.

          3.2.6. Керівникові надається щорічна основна відпустка та додаткова оплачувана відпустка за ненормований робочий день згідно з чинним законодавством, колективним договором закладу та графіком відпусток, затвердженим в установленому порядку. 

4. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН. ВИРІШЕННЯ СПОРІВ 

 

          4.1. У випадку невиконання чи неналежного виконання обов'язків, передбачених цим контрактом, Сторони несуть відповідальність згідно з законодавством та цим контрактом.

          4.2. Керівник несе матеріальну відповідальність, у тому числі повну, та зобов’язаний відшкодувати заподіяну своїми діями (бездіяльністю) шкоду закладу культури та (або) державі у порядку і розмірах, визначених Цивільним кодексом України, Кодексом законів про працю України, Податковим кодексом України та іншими нормативно-правовими актами.

          4.3. Спори між сторонами вирішуються у порядку, встановленому законодавством.

          4.4. Інші умови _______________________________________________.

 

5. ВНЕСЕННЯ ЗМІН І ДОПОВНЕНЬ ДО КОНТРАКТУ ТА ЙОГО ПРИПИНЕННЯ 

 

          5.1. Внесення змін і доповнень до цього контракту здійснюється шляхом підписання додаткових угод.

          5.2. Цей контракт припиняється (розривається) :

- після закінчення терміну дії контракту (п.2 ст.36 КЗпП України);

за згодою сторін (п.1 ст. 36 КЗпП України);

- з ініціативи Роботодавця  до закінчення терміну дії контракту у випадках, передбачених статтями 40 і 41 Кодексу законів про працю України;

- за ініціативою Керівника до закінчення терміну дії контракту у випадках, передбачених ст. 39 КЗпП України;

з інших підстав, передбачених чинним законодавством України.

          5.3. Контракт може бути розірваний з ініціативи Роботодавця у разі:

- систематичного невиконання Керівником без поважних причин обов’язків, покладених на нього цим контрактом;

- систематичного порушення вимог чинного законодавства з питань охорони праці за поданням посадових осіб державного нагляду за охороною праці;

- неодноразового звернення до Роботодавця  трудового колективу закладу культури стосовно порушень Керівником своїх обов`язків;

- невиконання (часткового невиконання) програм розвитку закладу культури, що розглядалися на засіданні конкурсної комісії;

- одноразового грубого порушення Керівником законодавства;

- невиконання обов’язків, передбачених цим контрактом, в результаті чого для закладу культури настали значні негативні наслідки (понесені збитки, виплачено штрафи тощо);

- недотримання Керівником трудового, фінансового та бюджетного законодавства;

- неподання у встановлений термін на затвердження (погодження) відділу освіти,  культури, молоді та спорту виконавчого комітету селищної ради планових показників при плануванні бюджету на наступний рік;

- неподання квартальної та річної звітності (в т.ч. фінансової) закладу культури;

- незабезпечення виконання в установлені строки вимог контролюючих органів;

- невиконання або часткове невиконання посадової інструкції Керівника, що є невід`ємним додатком до даного контракту.

          5.4. Керівник може за своєю ініціативою розірвати контракт до закінчення строку його дії:

- згідно чинного законодавства України;

- у разі його хвороби або інвалідності, що перешкоджає виконанню обов’язків за контрактом, та з інших поважних причин.

          5.5. Якщо розірвання контракту проводиться на підставах, встановлених у контракті, але не передбачених законодавством, про це зазначається у трудовій книжці Керівника з посиланням на пункт 8 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України.

          5.6. У разі невиконання або неналежного виконання Сторонами зобов`язань передбачених цим контрактом, він може бути достроково розірваний з попередженням відповідної сторони за два тижні.

          5.7. У всіх випадках днем звільнення Керівника є останній день його роботи.

          5.8. Спори про дострокове розірвання контракту вирішуються у порядку, встановленому для розгляду трудових спорів згідно чинного законодавства.

         5.9. Після настання дати закінчення строку дії контракт вважається продовженим на строк, на який від був укладений, якщо жодна із Сторін за місяць до цієї дати не проінформувала іншу сторону про своє бажання припинити дію контракту.


6. ТЕРМІН ДІЇ ТА ІНШІ УМОВИ КОНТРАКТУ 

 

           6.1. Цей контракт діє з «___»_______20___ р. по «___»_______20 __р.

          6.2. Сторони вживають заходів для дотримання конфіденційності умов цього контракту, крім визначених законом випадків.

Умови контракту можуть бути змінені виключно за угодою сторін та викладені у письмовій формі.

          6.3. Керівник, який звільняється, протягом 5 (п’яти) робочих днів після прийняття Роботодавцем відповідного рішення проводить інвентаризацію всіх матеріальних цінностей закладу, наявних документів, справ та на підставі проведеної інвентаризації надає на затвердження Роботодавцю Акт приймання-передачі.




7. АДРЕСИ СТОРІН ТА ІНШІ ВІДОМОСТІ

 

          7.1. Відомості про заклад культури:

Повна назва _____________________________________________________

Адреса _________________________________________________________

Ідентифікаційний код _____________________________________________


          7.2. Відомості про Роботодавця:

Повна назва _______________________________________________________

Адреса ___________________________________________________________

Посада, прізвище, ім'я, по батькові керівника__________________________

__________________________________________________________________

Номер службового телефону керівника ________________________________


          7.3. Відомості про Керівника:

Місце проживання: _________________________________________________

Місце реєстрації: __________________________________________________

Номер домашнього телефону ________________________________________

Номер службового телефону _________________________________________

Паспорт:  серія, номер паспорта, коли і ким виданий____________________

__________________________________________________________________

          7.4. Цей контракт укладено у двох примірниках, які зберігаються у кожної із сторін і мають однакову юридичну силу.



Роботодавець________________

____________________________

 (прізвище, ім’я, по батькові)


_________________________________

                     (підпис)


«____»________________20___р.


М.П.





Керівник____________________

_____________________________

       (прізвище, ім’я, по батькові)

____________________________

                           (підпис)



«____»________________20___р.





Секретар селищної ради                                      Людмила ЩЕРБИНА


                                                                                ЗАТВЕРДЖЕНО

       Рішення Червоногригорівської 

       селищної ради                                       

       від 27 серпня 2021 року

       № 610 – 10/VІІІ

 

ПОЛОЖЕННЯ

КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
«ЧЕРВОНОГРИГОРІВСЬКИЙ СЕЛИЩНИЙ

БУДИНОК КУЛЬТУРИ 

ЧЕРВОНОГРИГОРІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ»

НІКОПОЛЬСЬКОГО  РАЙОНУ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

  

 

ЧЕРВОНОГРИГОРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

 

2021


1. Загальні положення


1.1. Комунальний заклад «Червоногригорівський селищний будинок культури» (далі – Будинок культури) Червоногригорівської  селищної ради Нікопольського району Дніпропетровської області є заклад культури, діяльність якого спрямована на створення, розповсюдження та популяризацію культурних надбань. Будинок культури підпорядковується відділу освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Червоногригорівської селищної ради.


1.2. Комунальний заклад «Червоногригорівський селищний будинок культури» Червоногригорівської селищної ради Нікопольського району Дніпропетровської області є неприбутковою бюджетною організацією і в своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про культуру»,  «Про місцеве самоврядування», наказами Міністерства культури та інформаційної політики України, рішеннями Червоногригорівської селищної ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови, цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють діяльності у галузі культури.


1.3. Засновником Комунального закладу «Червоногригорівський селищний будинок культури» є Червоногригорівська селищна рада. Засновник здійснює фінансування культурного закладу, його матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами. Організовує будівництво і ремонт приміщень та господарське обслуговування.


1.4. Адреса Закладу: 53283, Дніпропетровська область, Нікопольський  район, смт. Червоногригорівка, вул. Залізнична, буд. 28.


1.5. Заклад працює за графіком роботи, затвердженим виконавчим комітетом Червоногригорівської селищної ради.


1.6. Головними напрямками роботи Будинку культури Червоногригорівської селищної ради є:

- збереження і розвиток української культури, а також культур інших національних груп, що проживають на території України;

- забезпечення культурно-дозвіллєвих потреб громадян.


1.7. Головні функції клубного закладу – культурно-творча, виховна, пізнавальна, розважальна та методична робота.


1.8. Головними завданнями Будинку культури є:

- задоволення культурно-дозвіллєвих потреб населення;

- розвиток усіх видів та жанрів самодіяльної народної творчості, аматорського мистецтва, народних художніх промислів;

- створення та забезпечення діяльності клубних формувань (творчих колективів, гуртків, студій, любительських об’єднань за інтересами);

- вивчення культурних запитів та розкриття творчих здібностей і обдарувань різновікових груп населення;

- підтримка соціально важливих культурних ініціатив;

- вироблення та запровадження нових моделей обслуговування громадян.


1.9. Головною метою діяльності Будинку культури є задоволення культурних потреб громадян у розвитку народної традиційної культури, підтримки художньої творчості, іншої самодіяльної творчої ініціативи, організації дозвілля, тощо.


1.10. Головними видами діяльності Будинку культури є:

- створення та забезпечення діяльності творчих колективів, гуртків, студій, любительських об’єднань та клубів за інтересами, інших клубних формувань;

- організація та проведення фестивалів, оглядів, конкурсів, виставок та інших форм показу результатів творчої діяльності клубних формувань;

- проведення спектаклів, концертів, інших театрально – видовищних заходів, у тому числі за участю професійних творчих колективів та окремих виконавців;

- організація та проведення масових театралізованих свят, народних гулянь, обрядів, ритуалів відповідно до місцевих звичаїв і традицій;

- організація дозвілля для різновікових груп населення, у тому числі проведення вечорів відпочинку, дискотек, молодіжних балів, карнавалів, дитячих ранків та інших розважальних програм.


2. Організаційно-правові засади діяльності сільського Будинку культури

 

2.1. Будинок культури є об’єктом комунальної власності Червоногригорівської селищної ради.


2.2.  У Будинку культури можуть створювати культурно-дозвіллєві клубні формування (гуртки, студії, тощо).


3. Структура та основні принципи діяльності Будинку культури

 

3.1. Структура Будинку культури визначається завданнями, напрямами та змістом його діяльності, місцевими умовами й можливостями.

3.2. Будинок культури планує свою діяльність відповідно до культурних потреб населення, виходячи з творчих можливостей та фінансових ресурсів.


3.3. Культурно-освітня, виховна, організаційно-масова дозвіллєва робота в клубному закладі здійснюється диференційовано з використанням різних організаційних форм роботи: гурткова робота, індивідуальні заняття та інше.


3.4. Будинок культури може залучати до участі в організаційно-масових заходах дошкільні, позашкільні, загальноосвітні та інші навчальні заклади, а також інші установи та організації незалежно від форми власності та відомчого підпорядкування.


          3.5. Будинок культури, відповідно до законодавства України має право надавати платні послуги:

У сфері культурно-просвітницької діяльності:

  • заняття в літературно - музичних вітальнях. У гуртках гри на музичних інструментах, співу, акторської майстерності, народного, бального і сучасного естрадного танцю, кіно-, фото, образотворчого і декоративно-ужиткового мистецтва;
  • навчання у студіях, на курсах, проведення занять у літературно-музичних вітаннях, ігрових кімнатах для дітей та гуртках;
  • участь у любительських об’єднаннях та клубах за інтересами, за винятком дитячих та молодіжних колективів;
  • проведення культурно-мистецьких заходів: вистав, концертів художньої самодіяльності, театралізованих свят, фестивалів,
    конкурсів, спортивно-розважальних, оздоровчих, обрядових заходів, презентацій, бенефісів, естрадних шоу;
  • демонстрація кіно- відеофільмів, показ слайдо-кінопрограм;
  • надання послуг під час проведення презентацій фірм, банків, установ, тощо;
  • демонстрація сучасних моделей одягу;
  • проведення танцювальних вечорів, балів, дискотек, вечорів відпочинку;
  • розроблення сценаріїв, постановочна робота і проведення заходів за заявками підприємств, установ та організацій;

У сфері послуг:

  • оформлення інтер’єрів, дизайнерського оздоблення виставочних стендів;
  • ремонт, настройка і налагодження музичних інструментів звуко-світло та відеоапаратури;
  • ремонт реквізиту і бутафорії, сценічного обладнання, пошиття театральних і концертних костюмів;
  • прокат музичних інструментів, інвентарю, звуко-відеотехніки, сценічних костюмів, взуття, театрального реквізиту, електронних носіїв із записами;
  • виготовлення фонограм для концертних номерів і вистав, копій звукозапису музичних творів з фонотеки СБК;
  • надання підприємствам, установам, організаціям, юридичним та фізичним особам в оренду приміщень для проведення мистецьких, культурно-просвітницьких, громадських заходів, презентацій та провадження іншої діяльності, що не суперечить чинному законодавству;

  •     3.6. З метою удосконалення культурно-дозвіллєвої роботи в сільському будинку культури можуть створюватись громадські ради, комісії та інше.

  • 4. Управління клубним закладом
  •  

4.1. Керівництво клубним закладом здійснюється директором, що призначається головою Червоногригорівської селищної ради, за поданням начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Червоногригорівської селищної ради. Керівником комунального закладу культури може бути особа, яка має вищу освіту  (ступеня спеціаліста, магістра), стаж роботи у сфері культури не менше трьох років, має організаторські здібності, стан фізичного і психічного здоров’я, що не перешкоджає виконанню професійних обов’язків, пройшла конкурсний відбір та визнана переможцем конкурсу,  володіє державною мовою.

Як виняток,  керівником  комунального закладу культури може бути особа, яка має вищу, або передвищу  нефахову освіту, але має досвід роботи у сфері культури не менше як три роки,  володіє державною мовою та здатна за своїми діловими і моральними якостями  виконувати відповідні посадові обов’язки.

    4.2. Формування кадрового складу художнього та артистичного персоналу комунального закладу культури здійснюється на конкурсній основі в порядку, визначеному виконавчим комітетом Червоногригорівської селищної ради. За результатами конкурсу з переможцем із числа кандидатів укладається контракт строком від одного до трьох років за формою, визначеною виконавчим комітетом Червоногригорівської селищної ради.


    4.3. Директор будинку культури:

- здійснює керівництво колективом клубного закладу, забезпечує добір кадрів, створює належні умови для підвищення їх фахового рівня;

- забезпечує контроль за виконанням планів, програм, культурно-дозвіллєвих заходів, організаційно-методичної роботи закладу, організаційно-масової та організаційно-методичної роботи закладу, його клубних формувань створює необхідні умови для розвитку  народної творчості, культурно-дозвіллєвої діяльності відповідно до потреб населення;

- представляє заклад у всіх підприємствах, установах та організаціях і відповідає перед засновником (власником, правонаступником) за результати діяльності закладу;

  •           - погоджує посадові обов’язки працівників закладу;
  •           - несе відповідальність за виконання покладених на заклад завдань, стан і збереження майна, переданого в оперативне управління клубного закладу.

5. Фінансово-господарська діяльність селищного Будинку культури

 

5.1. Фінансово-господарська діяльність Будинку культури  здійснюється відповідно до законодавства України та цього Положення.


5.2. Фінансування здійснюється за рахунок коштів бюджету селищної ради, додаткових джерел фінансування та інших надходжень не заборонених законодавством України.


5.3. Додатковими джерелами формування коштів клубного закладу є:

- кошти, одержані від надання платних послуг відповідно до законодавства України;

- добровільні грошові внески. Кошти, отримані клубним закладом з додаткових джерел фінішування, використовуються для провадження діяльності, передбаченої Положенням.


5.4. Клубний заклад у процесі провадження фінансово-господарської діяльності має право:

- розвивати власну матеріальну базу;

- користуватися і розпоряджатися майном відповідно до законодавства та Положення;

- виконувати інші дії, що не суперечать законодавству України цьому Положення.


5.5. Матеріально-технічна база Червоногригорівського селищного будинку культури включає приміщення, обладнання, земельні ділянки, рухове і нерухоме майно, що перебуває в його користування.


5.6. Приміщення Будинку культури перебуває на балансі Червоногригорівської селищної ради.


5.7. Ведення діловодства, бухгалтерського обліку та звітності в клубному закладі здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством України.


5.8. Облік майна, бухгалтерський облік фінансової діяльності Будинку культури веде відділ бухгалтерського обліку і звітності виконавчого комітету Червоногригорівської селищної ради.

5.9. Земельна ділянка, на якій розташований Будинок культури, що є в комунальній власності, передається йому у безоплатне користування відповідно до земельного законодавства.


5.10. Збитки, надані закладу в результаті порушення його майнових прав фізичними та юридичними особами і державними органами, відшкодовуються закладу добровільно або за рішенням суду.


6. Припинення діяльності клубного закладу

 

6.1. Припинення діяльності клубного закладу здійснюється:

          - за рішенням засновника;

          - за рішенням суду, якщо діяльність закладу суперечить чинному законодавству, меті його створення та Положенню;

          - у зв’язку з ліквідацією засновника.


7. Внесення змін та доповнень до Положення

 

7.1. Зміни та доповнення до Положення про Червоногригорівський селищний  будинок культури приймаються на загальних зборах трудового колективу Червоногригорівського селищного Будинку культури.


7.2. Це Положення і всі зміни до нього затверджуються засновником (правонаступником).


7.3. Рішення про припинення діяльності або закриття закладу затверджується органами виконавчої влади, місцевого самоврядування та за погодженням Міністерства культури та інформаційної політики України.


7.4. У всьому, що не врегульовано цим Положенням, слід керуватися чинним законодавством України.


Секретар селищної ради                                     Людмила ЩЕРБИНА


                                                                                ЗАТВЕРДЖЕНО

       Рішення Червоногригорівської 

       селищної ради                                       

       від 27 серпня 2021 року

       № 610 – 10/VІІІ

 

ПОЛОЖЕННЯ

КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
«ПРИДНІПРОВСЬКИЙ СІЛЬСЬКИЙ

БУДИНОК КУЛЬТУРИ 

ЧЕРВОНОГРИГОРІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ»

НІКОПОЛЬСЬКОГО  РАЙОНУ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

   

 

ЧЕРВОНОГРИГОРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

 

2021


1. Загальні положення


1.1. Комунальний заклад «Придніпровський сільський будинок культури Червоногригорівської  селищної ради» (далі – Будинок культури) Нікопольського району Дніпропетровської області є заклад культури, діяльність якого спрямована на створення,розповсюдження та популяризацію культурних надбань. Будинок культури підпорядковується відділу освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Червоногригорівської селищної ради.


1.2. Комунальний заклад «Придніпровський будинок культури Червоногригорівської селищної ради» Нікопольського району Дніпропетровської області є неприбутковою бюджетною організацією і в своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про культури», Про місцеве самоврядування», наказами Міністерства культури та інформаційної політики України, рішеннями Червоногригорівської селищної ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови, цим Положенням цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють діяльності у галузі культури.


1.3. Засновником Комунального закладу «Придніпровський сільський будинок культури» є Червоногригорівська селищна рада. Засновник здійснює фінансування культурного закладу, його матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами. Організовує будівництво і ремонт приміщень та господарське обслуговування.


1.4. Адреса Закладу: 53280, Дніпропетровська область, Нікопольський  район, с. Придніпровське, вул. Вузлова, буд. 12.


1.5. Заклад працює за графіком роботи, затвердженим виконавчим комітетом Червоногригорівської селищної ради.


1.6. Головними напрямками роботи Придніпровського сільського будинку культури Червоногригорівської селищної ради є:

- збереження і розвиток української культури, а також культур інших національних груп, що проживають на території України;

- забезпечення культурно-дозвіллєвих потреб громадян.


1.7. Головні функції клубного закладу – культурно-творча, виховна, пізнавальна, розважальна та методична робота.


1.8. Головними завданнями Придніпровського сільського будинку культури є:

- задоволення культурно-дозвіллєвих потреб населення;

- розвиток усіх видів та жанрів самодіяльної народної творчості, аматорського мистецтва, народних художніх промислів;

- створення та забезпечення діяльності клубних формувань (творчих колективів, гуртків, студій, любительських об’єднань за інтересами);

- вивчення культурних запитів та розкриття творчих здібностей і обдарувань різновікових груп населення;

- підтримка соціально важливих культурних ініціатив;

- вироблення та запровадження нових моделей обслуговування громадян.


1.9. Головною метою діяльності Будинку культури є задоволення культурних потреб громадян у розвитку народної традиційної культури, підтримки художньої творчості, іншої самодіяльної творчої ініціативи, організації дозвілля, тощо.


1.10. Головними видами діяльності Будинку культури є:

- створення та забезпечення діяльності творчих колективів, гуртків, студій, любительських об’єднань та клубів за інтересами, інших клубних формувань;

- організація та проведення фестивалів, оглядів, конкурсів, виставок та інших форм показу результатів творчої діяльності клубних формувань;

- проведення спектаклів, концертів, інших театрально – видовищних заходів, у тому числі за участю професійних творчих колективів та окремих виконавців;

- організація та проведення масових театралізованих свят, народних гулянь, обрядів, ритуалів відповідно до місцевих звичаїв і традицій;

- організація дозвілля для різновікових груп населення, у тому числі проведення вечорів відпочинку, дискотек, молодіжних балів, карнавалів, дитячих ранків та інших розважальних програм.


2. Організаційно-правові засади діяльності  Будинку культури

 

2.1.  Придніпровський сільський будинок культури є об’єктом комунальної власності Червоногригорівської селищної ради.


2.2.  У клубному закладі можуть створювати культурно-дозвіллєві клубні формування (гуртки, студії, тощо).


3. Структура та основні принципи діяльності селищного Будинку культури

 

3.1. Структура клубного закладу визначається завданнями, напрямами та змістом його діяльності, місцевими умовами й можливостями.


3.2. Придніпровський сільський  будинок культури планує свою діяльність відповідно до культурних потреб населення, виходячи з творчих можливостей та фінансових ресурсів.

3.3. Культурно-освітня, виховна, організаційно-масова дозвіллєва робота в клубному закладі здійснюється диференційовано з використанням різних організаційних форм роботи: гурткова робота, індивідуальні заняття та інше.


3.4. СБК може залучати до участі в організаційно-масових заходах дошкільні, позашкільні, загальноосвітні та інші навчальні заклади, а також інші установи та організації незалежно від форми власності та відомчого підпорядкування.


3.5. Клубний заклад, відповідно до законодавства України має право такі платні послуги:

У сфері культурно-просвітницької діяльності:

  • заняття в літературно - музичних вітальнях. У гуртках гри на музичних інструментах, співу, акторської майстерності, народного, бального і сучасного естрадного танцю, кіно-, фото, образотворчого і декоративно-ужиткового мистецтва;
  • навчання у студіях, на курсах, проведення занять у літературно-музичних вітаннях, ігрових кімнатах для дітей та гуртках;
  • участь у любительських об’єднаннях та клубах за інтересами, за винятком дитячих та молодіжних колективів;
  • проведення культурно-мистецьких заходів: вистав, концертів художньої самодіяльності, театралізованих свят, фестивалів,
    конкурсів, спортивно-розважальних, оздоровчих, обрядових заходів, презентацій, бенефісів, естрадних шоу;
  • демонстрація кіно- відеофільмів, показ слайдо-кінопрограм;
  • надання послуг під час проведення презентацій фірм, банків, установ, тощо;
  • демонстрація сучасних моделей одягу;
  • проведення танцювальних вечорів, балів, дискотек, вечорів відпочинку;
  • розроблення сценаріїв, постановочна робота і проведення заходів за заявками підприємств, установ та організацій;

У сфері послуг:

  • оформлення інтер’єрів, дизайнерського оздоблення виставочних стендів;
  • ремонт, настройка і налагодження музичних інструментів звуко-світло та відеоапаратури;
  • ремонт реквізиту і бутафорії, сценічного обладнання, пошиття театральних і концертних костюмів;
  • прокат музичних інструментів, інвентарю, звуко-відеотехніки, сценічних костюмів, взуття, театрального реквізиту, електронних носіїв із записами;
  • виготовлення фонограм для концертних номерів і вистав, копій звукозапису музичних творів з фонотеки СБК;
  • надання підприємствам, установам, організаціям, юридичним та фізичним особам в оренду приміщень для проведення мистецьких, культурно-просвітницьких, громадських заходів, презентацій та провадження іншої діяльності, що не суперечить чинному законодавству;
  •     3.6. З метою удосконалення культурно-дозвіллєвої роботи в Будинку культури можуть створюватись громадські ради, комісії та інше.

  • 4. Управління клубним закладом
  •  

4.1. Керівництво клубним закладом здійснюється директором, що призначається головою Червоногригорівської селищної ради, за поданням начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Червоногригорівської селищної ради. Керівником комунального закладу культури може бути особа, яка має вищу освіту  (ступеня спеціаліста, магістра), стаж роботи у сфері культури не менше трьох років, має організаторські здібності, стан фізичного і психічного здоров’я, що не перешкоджає виконанню професійних обов’язків, пройшла конкурсний відбір та визнана переможцем конкурсу,  володіє державною мовою.

Як виняток, керівником та творчим персоналом комунального закладу культури може бути особа, яка має вищу, або передвищу нефахову освіту, але має досвід роботи у сфері культури не менше як три роки,  володіє державною мовою та здатна за своїми діловими і моральними якостями  виконувати відповідні посадові обов’язки.


    4.2. Формування кадрового складу художнього та артистичного персоналу комунальних закладів культури здійснюється на конкурсній основі в порядку, визначеному виконавчим комітетом Червоногригорівської селищної ради. За результатами конкурсу з переможцем із числа кандидатів укладається контракт строком від одного до трьох років за формою, визначеною виконавчим комітетом Червоногригорівської селищної ради.


    4.3. Директор будинку культури:

- здійснює керівництво колективом клубного закладу, забезпечує добір кадрів, створює належні умови для підвищення їх фахового рівня;

- забезпечує контроль за виконанням планів, програм, культурно-дозвіллєвих заходів, організаційно-методичної роботи закладу, організаційно-масової та організаційно-методичної роботи закладу, його структурних підрозділів та клубних формувань створює необхідні умови для розвитку  народної творчості, культурно-дозвіллєвої діяльності відповідно до потреб населення;

- представляє заклад у всіх підприємствах, установах та організаціях і відповідає перед засновником (власником, правонаступником) за результати діяльності закладу;

- застосовує заходи заохочення та дисциплінарного стягнення до працівників закладу;

  •           - погоджує посадові обов’язки працівників закладу;
  •           - несе відповідальність за виконання покладених на заклад завдань, стан і збереження майна, переданого в оперативне управління клубного закладу.

5. Фінансово-господарська діяльність селищного Будинку культури

 

5.1. Фінансово-господарська діяльність Будинку культури  здійснюється відповідно до законодавства України та цього Положення.


5.2. Фінансування клубного закладу здійснюється за рахунок коштів бюджету селищної ради, додаткових джерел фінансування та інших надходжень не заборонених законодавством України.


5.3. Додатковими джерелами формування коштів клубного закладу є:

          - кошти, одержані від надання платних послуг відповідно до законодавства України;

          - добровільні грошові внески. Кошти, отримані клубним закладом з додаткових джерел фінішування, використовуються для провадження діяльності, передбаченої Положенням.


5.4. Клубний заклад у процесі провадження фінансово-господарської діяльності має право:

          - розвивати власна матеріальну базу;

          - користуватися і розпоряджатися майном відповідно до законодавства та Положення;

          - виконувати інші дії, що не суперечать законодавству України цьому Положення.


5.5. Матеріально-технічна база Будинку культури включає приміщення, обладнання, земельні ділянки, рухове і нерухоме майно, що перебуває в його користування.


5.6. Приміщення Будинку культури перебуває на балансі Червоногригорівської селищної ради.


5.7. Ведення діловодства, бухгалтерського обліку та звітності в клубному закладі здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством України.


5.8. Облік майна, бухгалтерський облік фінансової діяльності Будинку культури веде відділ бухгалтерського обліку і звітності виконавчого комітету Червоногригорівської селищної ради.


5.9. Земельна ділянка, на якій розташований Будинок культури, що є в комунальній власності, передається йому у безоплатне користування відповідно до земельного законодавства.


5.10. Збитки, надані закладу в результаті порушення його майнових прав фізичними та юридичними особами і державними органами, відшкодовуються закладу добровільно або за рішенням суду.

6. Припинення діяльності клубного закладу

 

6.1. Припинення діяльності клубного закладу здійснюється:

          - за рішенням засновника;

          - за рішенням суду, якщо діяльність закладу суперечить чинному законодавству, меті його створення та Положенню;

          - у зв’язку з ліквідацією засновника.


7. Внесення змін та доповнень до Положення

 

7.1. Зміни та доповнення до Положення про Будинок культури приймаються на загальних зборах трудового колективу Червоногригорівського селищного Будинку культури.

7.2. Це Положення і всі зміни до нього затверджуються засновником (правонаступником).

7.3. Рішення про припинення діяльності або закриття закладу затверджується органами виконавчої влади, місцевого самоврядування та за погодженням Міністерства культури та інформаційної політики України

7.4. У всьому, що не врегульовано цим Положенням, слід керуватися чинним законодавством України.


Секретар селищної ради                                    Людмила ЩЕРБИНА


         ЗАТВЕРДЖЕНО

       Рішення Червоногригорівської 

       селищної ради                                       

       від 27 серпня 2021 року

       № 610 – 10/VІІІ

 

ПОЛОЖЕННЯ

КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
«ДМИТРІВСЬКИЙ СІЛЬСЬКИЙ БУДИНОК КУЛЬТУРИ

ЧЕРВОНОГРИГОРІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ»

НІКОПОЛЬСЬКОГО  РАЙОНУ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

    

ЧЕРВОНОГРИГОРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

 

2021

1. Загальні положення


1.1. Комунальний заклад «Дмитрівський сільський будинок культури» (далі – Будинок культури) Червоногригорівської селищної ради Нікопольського району Дніпропетровської області є заклад культури, діяльність якого спрямована на створення, розповсюдження та популяризацію культурних надбань. Будинок культури підпорядковується відділу освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Червоногригорівської селищної ради.


1.2. Комунальний заклад «Дмитрівський сільський будинок культури» Червоногригорівської селищної ради Нікопольського району Дніпропетровської області є неприбутковою бюджетною організацією і в своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про культуру», Про місцеве самоврядування», наказами Міністерства культури та інформаційної політики України, рішеннями Червоногригорівської селищної ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови, цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють діяльності у галузі культури.


1.3. Засновником Комунального закладу «Дмитрівський сільський будинок культури» є Червоногригорівська селищна рада. Засновник здійснює фінансування культурного закладу, його матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами. Організовує будівництво і ремонт приміщень та господарське обслуговування.


1.4. Адреса Закладу: 53261, Дніпропетровська область, Нікопольський  район, с. Дмитрівка, вул. Центральна, буд. 64-в.


1.5. Заклад працює за графіком роботи, затвердженим виконавчим комітетом Червоногригорівської селищної ради.


1.6. Головними напрямками роботи Дмитрівського сільського будинку культури Червоногригорівської селищної ради є:

- збереження і розвиток української культури, а також культур інших національних груп, що проживають на території України;

- забезпечення культурно-дозвіллєвих потреб громадян.


1.7. Головні функції клубного закладу – культурно-творча, виховна, пізнавальна, розважальна та методична робота.


1.8. Головними завданнями Дмитрівського сільського будинку культури є:

- задоволення культурно-дозвіллєвих потреб населення;

- розвиток усіх видів та жанрів самодіяльної народної творчості, аматорського мистецтва, народних художніх промислів;

- створення та забезпечення діяльності клубних формувань (творчих колективів, гуртків, студій, любительських об’єднань за інтересами);

- вивчення культурних запитів та розкриття творчих здібностей і обдарувань різновікових груп населення;

- підтримка соціально важливих культурних ініціатив;

- вироблення та запровадження нових моделей обслуговування громадян.


1.9. Головною метою діяльності Будинку культури є задоволення культурних потреб громадян у розвитку народної традиційної культури, підтримки художньої творчості, іншої самодіяльної творчої ініціативи, організації дозвілля, тощо.


1.10. Головними видами діяльності Будинку культури є:

- створення та забезпечення діяльності творчих колективів, гуртків, студій, любительських об’єднань та клубів за інтересами, інших клубних формувань;

- організація та проведення фестивалів, оглядів, конкурсів, виставок та інших форм показу результатів творчої діяльності клубних формувань;

- проведення спектаклів, концертів, інших театрально – видовищних заходів, у тому числі за участю професійних творчих колективів та окремих виконавців;

- організація та проведення масових театралізованих свят, народних гулянь, обрядів, ритуалів відповідно до місцевих звичаїв і традицій;

- організація дозвілля для різновікових груп населення, у тому числі проведення вечорів відпочинку, дискотек, молодіжних балів, карнавалів, дитячих ранків та інших розважальних програм.


2. Організаційно-правові засади діяльності сільського Будинку культури

 

2.1.  Дмитрівський сільський будинок культури є об’єктом комунальної власності Червоногригорівської селищної ради.


2.2.  У Будинку культури можуть створювати культурно-дозвіллєві клубні формування (гуртки, студії, тощо).


3. Структура та основні принципи діяльності Дмитрівського сільського Будинку культури

 

3.1. Структура Будинку культури визначається завданнями, напрямами та змістом його діяльності, місцевими умовами й можливостями.

3.2. Будинок культури планує свою діяльність відповідно до культурних потреб населення, виходячи з творчих можливостей та фінансових ресурсів.


3.3. Культурно-освітня, виховна, організаційно-масова дозвіллєва робота в клубному закладі здійснюється диференційовано з використанням різних організаційних форм роботи: гурткова робота, індивідуальні заняття та інше.


3.4. Будинок культури може залучати до участі в організаційно-масових заходах дошкільні, позашкільні, загальноосвітні та інші навчальні заклади, а також інші установи та організації незалежно від форми власності та відомчого підпорядкування.


3.5. Дмитрівський сільський будинок культури, відповідно до законодавства України має право надавати платні послуги:

У сфері культурно-просвітницької діяльності:

  • заняття в літературно - музичних вітальнях. У гуртках гри на музичних інструментах, співу, акторської майстерності, народного, бального і сучасного естрадного танцю, кіно-, фото, образотворчого і декоративно-ужиткового мистецтва;
  • навчання у студіях, на курсах, проведення занять у літературно-музичних вітаннях, ігрових кімнатах для дітей та гуртках;
  • участь у любительських об’єднаннях та клубах за інтересами, за винятком дитячих та молодіжних колективів;
  • проведення культурно-мистецьких заходів: вистав, концертів художньої самодіяльності, театралізованих свят, фестивалів,
    конкурсів, спортивно-розважальних, оздоровчих, обрядових заходів, презентацій, бенефісів, естрадних шоу;
  • демонстрація кіно- відеофільмів, показ слайдо-кінопрограм;
  • надання послуг під час проведення презентацій фірм, банків, установ, тощо;
  • демонстрація сучасних моделей одягу;
  • проведення танцювальних вечорів, балів, дискотек, вечорів відпочинку;
  • розроблення сценаріїв, постановочна робота і проведення заходів за заявками підприємств, установ та організацій;

У сфері послуг:

  • оформлення інтер’єрів, дизайнерського оздоблення виставочних стендів;
  • ремонт, настройка і налагодження музичних інструментів звуко-світло та відеоапаратури;
  • ремонт реквізиту і бутафорії, сценічного обладнання, пошиття театральних і концертних костюмів;
  • прокат музичних інструментів, інвентарю, звуко-відеотехніки, сценічних костюмів, взуття, театрального реквізиту, електронних носіїв із записами;
  • виготовлення фонограм для концертних номерів і вистав, копій звукозапису музичних творів з фонотеки СБК;
  • надання підприємствам, установам, організаціям, юридичним та фізичним особам в оренду приміщень для проведення мистецьких, культурно-просвітницьких, громадських заходів, презентацій та провадження іншої діяльності, що не суперечить чинному законодавству.

  •      3.6. З метою удосконалення культурно-дозвіллєвої роботи в сільському будинку культури можуть створюватись громадські ради, комісії та інше.
  •  
  • 4. Управління клубним закладом
  •  

4.1. Керівництво клубним закладом здійснюється директором, що призначається головою Червоногригорівської селищної ради, за поданням начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Червоногригорівської селищної ради. Керівником комунального закладу культури може бути особа, яка має вищу освіту  (ступеня спеціаліста, магістра), стаж роботи у сфері культури не менше трьох років, має організаторські здібності, стан фізичного і психічного здоров’я, що не перешкоджає виконанню професійних обов’язків, пройшла конкурсний відбір та визнана переможцем конкурсу,  володіє державною мовою.

Як виняток,  керівником  комунального закладу культури може бути особа, яка має вищу, або передвищу нефахову освіту, але має досвід роботи у сфері культури не менше як три роки,  володіє державною мовою та здатна за своїми діловими і моральними якостями  виконувати відповідні посадові обов’язки.


    4.2. Формування кадрового складу художнього та артистичного персоналу комунальних закладів культури здійснюється на конкурсній основі в порядку, визначеному виконавчим комітетом Червоногригорівської селищної ради. За результатами конкурсу з переможцем із числа кандидатів укладається контракт строком від одного до трьох років за формою, визначеною виконавчим комітетом Червоногригорівської селищної ради.


    4.3. Директор Будинку культури:

- здійснює керівництво колективом клубного закладу, забезпечує добір кадрів, створює належні умови для підвищення їх фахового рівня;

- забезпечує контроль за виконанням планів, програм, культурно-дозвіллєвих заходів, організаційно-методичної роботи закладу, організаційно-масової та організаційно-методичної роботи закладу, його клубних формувань створює необхідні умови для розвитку  народної творчості, культурно-дозвіллєвої діяльності відповідно до потреб населення;

- представляє заклад у всіх підприємствах, установах та організаціях і відповідає перед засновником (власником, правонаступником) за результати діяльності закладу;

  •           - погоджує посадові обов’язки працівників закладу;
  •           - несе відповідальність за виконання покладених на заклад завдань, стан і збереження майна, переданого в оперативне управління клубного закладу.

5. Фінансово-господарська діяльність селищного Будинку культури

 

5.1. Фінансово-господарська діяльність Будинку культури  здійснюється відповідно до законодавства України та цього Положення.


5.2. Фінансування клубного закладу здійснюється за рахунок коштів бюджету селищної ради, додаткових джерел фінансування та інших надходжень не заборонених законодавством України.


5.3. Додатковими джерелами формування коштів клубного закладу є:

- кошти, одержані від надання платних послуг відповідно до законодавства України;

- добровільні грошові внески. Кошти, отримані клубним закладом з додаткових джерел фінішування, використовуються для провадження діяльності, передбаченої Положенням.


5.4. Клубний заклад у процесі провадження фінансово-господарської діяльності має право:

- розвивати власну матеріальну базу;

- користуватися і розпоряджатися майном відповідно до законодавства та Положення;

- виконувати інші дії, що не суперечать законодавству України цьому Положення.


5.5. Матеріально-технічна база Будинку культури включає приміщення, обладнання, земельні ділянки, рухове і нерухоме майно, що перебуває в його користування.


5.6. Приміщення Дмитрівського сільського будинку культури перебуває на балансі Червоногригорівської селищної ради.


5.7. Ведення діловодства, бухгалтерського обліку та звітності в клубному закладі здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством України.


5.8. Облік майна, бухгалтерський облік фінансової діяльності Будинку культури веде відділ бухгалтерського обліку і звітності виконавчого комітету Червоногригорівської селищної ради.


5.9. Земельна ділянка, на якій розташований Будинок культури, що є в комунальній власності, передається йому у безоплатне користування відповідно до земельного законодавства.


5.10. Збитки, надані закладу в результаті порушення його майнових прав фізичними та юридичними особами і державними органами, відшкодовуються закладу добровільно або за рішенням суду.


6. Припинення діяльності клубного закладу

 

6.1. Припинення діяльності клубного закладу здійснюється:

- за рішенням засновника;

- за рішенням суду, якщо діяльність закладу суперечить чинному законодавству, меті його створення та Положенню;

- у зв’язку з ліквідацією засновника.


7. Внесення змін та доповнень до Положення

 

7.1. Зміни та доповнення до Положення про Дмитрівський сільський будинок культури приймаються на загальних зборах трудового колективу Червоногригорівського селищного Будинку культури.


7.2. Це Положення і всі зміни до нього затверджуються засновником (правонаступником).


7.3. Рішення про припинення діяльності або закриття закладу затверджується органами виконавчої влади, місцевого самоврядування та за погодженням Міністерства культури та інформаційної політики України.


7.4. У всьому, що не врегульовано цим Положенням, слід керуватися чинним законодавством України.


Секретар селищної ради                                     Людмила ЩЕРБИНА

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux